19:28 23.02.2018

Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

3 хв читати
Закон про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю посилює роль статуту у визначенні відносин між співвласниками бізнесу

Ухвалена Верховною Радою України редакція закону про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю (законопроект №4666) дасть змогу збалансувати права учасників ТОВ і посилює роль статуту у взаємовідносинах між співвласниками бізнесу, вважає старший юрист юридичної фірми Integrites Василь Юрманович.

"Згідно із законом, у багатьох випадках саме статут, а не закон може передбачати деякі обмеження або обов'язки для учасників товариства. Наприклад, згідно із законом статут може передбачати інший термін сплати внеску в статутний капітал, ніж встановлений законодавством. Учасники можуть самі визначати необхідну кількість голосів для вирішення тих чи тих питань. Це дасть змогу збалансувати їхні права виходячи з конкретного розподілу голосів", - констатував В.Юрманович у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Корпоративні договори також дадуть змогу встановлювати зобов'язання щодо голосування на загальних зборах або в інших органах управління, домовлятися про деякі правила і дотримуватися їх, наголосив експерт.

"Попередній закон не давав такої свободи", - зазначивши В.Юрманович, додавши, що порівняно з колишнім законодавством новий закон удосконалить корпоративне управління.

"Саме через прогалини в колишньому регулюванні законодавче закріплення прав учасників товариств, а також чітких і дієвих механізмів їхньої реалізації і захисту було одним із першочергових завдань закону. Інститут корпоративного договору вже давно ефективно використовується у всьому світі для запобігання корпоративним конфліктам і "безвихідним ситуаціям", які можуть виникати між учасниками товариств. Тепер такою можливістю зможуть скористатися інвестори в Україні, і учасники наперед зможуть домовитися про умови виходу, обов'язковий продаж або викуп часток один одного, відмови від переважного права придбання частки тощо", - пояснив юрист.

Закон також передбачає окремі підстави для виключення учасника товариства (невнесення вкладу у встановлені терміни і неподання заяви про вступ спадкоємцем або правонаступником міноритарного (менше ніж 50% голосів) учасника протягом одного року з дня закінчення терміну для прийняття спадку).

"Слід також зазначити, що можливе ініціювання виключення учасника в інших випадках через суд не передбачене законом. Відповідно, це питання залишається, на наш погляд, дискусійним", - акцентує увагу експерт.

Передбачене законом встановлення правил про значні правочини і правочини із заінтересованістю в ТОВ доцільне лише в тих товариствах, які перебувають під спільним контролем кількох груп підприємств. Водночас впровадження обов'язкового застосування цих правових інститутів для товариств, в яких усі учасники належать до однієї групи підприємств, викликає сумнів, наголосили в Integrites.

"Так, наприклад, вимога закону про обов'язкове надання згоди загальними зборами на здійснення правочину, якщо його обсяг перевищує 50% вартості чистих активів товариства, не є економічно доцільною і лише збільшує "паперову" роботу. Крім того, чисті активи товариства часто можуть бути негативними через валютні збитки, знадобиться погодження усіх договорів загальними зборами. Тут законодавцеві таки вистачило диспозитивності", - пояснив В.Юрманович.

Він також звернув увагу на те, що закон надає значну свободу учасникам товариства щодо включення певних норм до статуту, у зв'язку з чим учасникам ТОВ слід уважніше ставитися до його змісту і максимально чітко визначати умови співпраці в товаристві.

Як повідомлялося, 6 лютого ВР підтримала в повторному другому читанні і в цілому закон "Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю", а 20 лютого голова парламенту Андрій Парубій підписав його і направив президентові на підпис.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна за 4 міс. скоротила експорт електроенергії у 2,6 раза, імпорт - у 1,8 раза

"Укренерго" випробує ЗАЕС-1 для участі в ринку допоміжних послуг

Шмигаль запропонував прем'єрові Грузії відновити роботу міжурядової комісії з економічного співробітництва

Україна під час весняної посівної засіяла яровими культурами 58% прогнозованих площ

Інфляція в Україні у квітні знизилася до 0,7%, у річному вимірі - до 8,4% - Держстат

Міжнародні резерви України у квітні зросли на 3,6% - НБУ

Комітет Ради з екополітики підтримав проект щодо надрокористування та реформи Держекоінспекції

Зміна голови "Нафтогазу" в обхід наглядової ради може завдати шкоди міжнародному іміджу України - держсекретар США

Газ в Європі подорожчав до $311/тис. куб. м на тлі холодної погоди і початку ремонтів на промислах Норвегії

Директор департаменту енергоринку НКРЕКП Власенко претендує на посаду заступника глави Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА