Інтерфакс-Україна
13:26 26.02.2018

Загрози погіршення стану озимих через морози немає

2 хв читати
Загрози погіршення стану озимих через морози немає

Стан озимих залишається задовільним, незважаючи на морози на всій території України, перезимовка посівів була успішною, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" керівник агрометеорологічного відділу Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Ми маємо деякі проблеми з наявністю і достатністю снігу в Дніпропетровській, здебільшого Полтавській та південних областях, де висота снігового покриву менше 5 см. Однак саме в цих областях не було сильних температурних знижень, в середньому там було 14-16° морозу. До цього було дуже тепло, як для лютого погода, то ґрунт ще не встиг охолонути. на решті території достатній сніговий покрив на рівні вище 10 см, тому зниження за останні три дні температури до 21-27° морозу загрози для посівів в Україні не становлять", - сказала про на.

За словами Т. Адаменко, на сьогодні найнижча температура, яка спостерігається в Україні, - 27° морозу у Вінницькій області, на решті території - до 23° морозу. Морози в Україні, за попередніми даними, триватимуть до 8 березня.

"Морози трохи ослабнуть з виходом двох циклонів, яких ми очікуємо 27-28 лютого, і 1-2 березня. Вони додадуть снігу на полях, підвищать температуру до 17-19° морозу, на заході буде холодніше - до 23° морозу. Ці погодні умови загрози для посівів не становитимуть. За попередніми даними, 8 березня має розпочатися стрімке потепління, до 0° вдень", - зазначила керівник агрометеорологічного відділу.

За її словами, сьогодні можна констатувати, що перезимовка озимих була успішною.

"Можливо, є невеликі пошкодження вразливих культур, таких, як ячмінь, рапс, але вони незначні", - додала Т. Адаменко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна в 2025р. зібрала 57,6 млн тонн зернових і 17,3 млн тонн олійних

Посилення захисту портів є стратегічним для роботи агросектору в 2026р. - ВАР

Perfect Group у 2025р. ввела в експлуатацію понад 60 тис. кв. м житла

"ТАС Дніпровагонмаш" вперше поставив вагони-платформи для євроколії

Заборгованість населення України за ЖКП у III кв. зменшилася на 5,4% – Держстат

Учасники консенсус-прогнозу Мінекономіки погіршили оцінку очікування зростання ВВП у 2026р до 2,4%, у 2027р – до 4,1%

Мінекономіки напрацьовує концепцію централізації управління державними корпоративними правами

"Київміськбуд" отримав 2,56 млрд грн докапіталізації та оновив керівництво

Середні ціни на первинному ринку житла столиці зросли на 3,3%, до $2011 за кв. м у 2025р. - дослідження

Україна імпортує в пікові години до 1,6 ГВт е/е та зазнає проблем з передачею імпорту в східні регіони – очільник Держенергонагляду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА