10:33 28.02.2018

Кубів ініціює переформатування роботи комітету з відбору керівників держпідприємств

2 хв читати
Кубів ініціює переформатування роботи комітету з відбору керівників держпідприємств

Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) Степан Кубів повідомив про намір запропонувати Кабінету Міністрів України внести зміни в процедуру відбору керівників особливо важливих державних підприємств.

С.Кубів у своїй колонці для інтернет-видання "Економічна правда" у вівторок зазначив, що комітет з призначень керівників держпідприємств не може ефективно працювати, оскільки "важкий і неповороткий". "Для будь-якого засідання потрібен кворум: не менше п'яти членів з правом голосу. Тобто не менше п'яти міністрів в одній кімнаті. Я можу на пальцях однієї руки перерахувати рази, коли засідання комітету проходили", - зазначив віце-прем'єр у своїй колонці.

Водночас, за його словами, великі перерви в роботі комітету автоматично відсівають хороших, професійних кандидатів на посади керівників, так як багато хто з них не можуть довго чекати.

"Тому наше міністерство ініціює зміни до постанови Кабміну №777, яка регулює відбір керівників великих державних підприємств. Нам потрібно набагато більше хороших керівників, обраних на прозорих конкурсах", - зазначив С.Кубів.

За інформацією прес-служби МЕРТ, пропоновані зміни передбачають, що замість 9 міністрів до складу комітету з призначення будуть входити тільки 4 представники уряду - міністр Кабінету Міністрів, перший заступник міністра фінансів і перший заступник міністра економічного розвитку.

Також до комітету увійде керівник або заступник керівника органу управління відповідного державного підприємства.

Крім того, замість 9 експертів до складу комітету увійдуть 4 незалежних недержавних експерти з правом дорадчого голосу.

Замість відбіркових комісій при кожному органі управління утворюється єдина комісія з відбору, до якої увійдуть два представники секретаріату Кабміну, представник Мін'юсту, представник органу управління та експерт з підбору персоналу.

"Комісія з відбору розглядає пропозиції фахівця з підбору персоналу по п'яти кандидатур претендентів, визнаних фахівцем з підбору персоналу кращими. Вона може прийняти рішення про заміну не більше двох кандидатур з відібраних фахівцями з підбору персоналу", - сказано в повідомленні МЕРТ.

Комісія з відбору представлятиме на розгляд комітету з призначенням керівників держпідприємств документи кращих на її думку претендентів (від 3 до 5 кандидатів). Більшість претендентів, які подаються комісією з відбору, повинні бути з 5 кандидатів, визнаних фахівцями з підбору персоналу кращими

Послуги фахівця з відбору персоналу можуть оплачуватися або за рахунок держпідприємства, або держбюджету, або міжнародної технічної допомоги.

"Держпідприємства повинні повідомити Кабінету Міністрів про відкриття вакансії керівника не пізніше, ніж через 5 днів після її відкриття, і про контракт з керівником особливо важливого для економіки підприємства, термін якого закінчується в наступному місяці, не пізніше 30-го числа", - інформує прес-служба міністерства.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін виділив 29,4 млн грн на допомогу сім'ям 17 загиблих і 24 учасникам АТО, які отримали інвалідність

Кабмін ввів інститут "кар'єрного радника" в Держслужбі зайнятості

Обсяг залученої Україною в І півріччі міжнародної технічної допомоги зріс на $0,4 млрд - МЕРТ

Створення ЕКА потребує додаткового бюджетного фінансування у 80 млн грн - Кубів

Проект держбюджету-2019 передбачає скорочення на 36,7% видатків на Мінінформполітики

Кабмін пропонує в 2019 р. направити 2,4 млрд грн за лінією МЕРТ на програми розвитку ОПК

Кабмін планує доходи зведеного бюджету в рамках держбюджету-2019 на рівні 1,293 трлн грн

У "ProZorro.Продажі" за місяць відбулися понад 70 успішних аукціонів малої приватизації, які принесли державі 85,6 млн грн

Кабмін розширив можливості з будівництва житла для дітей сиріт за рахунок держсубвенції

Кабмін розгляне проект держбюджету-2019 на засіданні 14 вересня - Насалик

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА