18:43 28.02.2018

ЄС у березні підпише угоду про надання EUR50 млн для Фонду енергоефективності

ЄС у березні підпише угоду про надання EUR50 млн для Фонду енергоефективності

Європейський Союз у березні цього року підпише технічну угоду з Україною про виділення Фонду енергоефективності EUR50 млн, повідомила заступник керівника Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катарина Матернова.

"Сьогоднішнє прийняття низки важливих документів щодо Фонду енергоефективності забезпечить можливість підписання угоди про фінансування фонду на EUR50 млн, і цю суму буде використано на сам фонд і надання технічної допомоги протягом 5 років", - сказала вона на засіданні Кабінету Міністрів у Києві в середу.

Зокрема, уряд затвердив положення про наглядову раду (НР) Фонду енергоефективності, Типовий договір з незалежним членом НР, методику розрахунку економії енергії в результаті реалізації заходів з енергоефективності та основні напрями діяльності та кадрові вимоги до менеджменту фонду.

"ЄС готовий виділити вже і другу частину фінансування Фонду енергоефективності обсягом EUR50 млн. Щойно почне працювати фонд, ЄС готовий надати другу частину фінансування", - додала К.Матернова.

Вона зазначила, що роботу зі створення фонду було виконано в дуже стислі терміни, і цього вдалося досягти спільно з представниками від української сторони, ЄС, групою підтримки від Світового банку, Мінрегіоном.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" віце-прем'єр - глава Мінрегіонбуду Геннадій Зубко, технічним партнером фонду стане IFC, представник якого увійде до його наглядової ради.

Як повідомлялося, рішення про створення Фонду енергоефективності було ухвалено в січні 2018 року після прийняття минулого року відповідного закону. Фонд надаватиме кошти для реалізації проектів термомодернізації, впровадження ефективних систем моніторингу та управління, встановлення ефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання, а також заміни наявних систем і устаткування на більш ефективні. Форма надання коштів - часткове відшкодування вартості заходів з енергоефективності. У держбюджеті-2018 на фонд виділено 1,6 млрд грн.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Запоріжсталь" застосувала інноваційні рішення під час капремонту ДП-3 завдяки голландській компанії

Мінфін України пропонує запровадити додатковий акциз під час реалізації тютюнових виробів нижче за встановлену норму

Полтавський ГЗК у 2017 році отримав майже 4,3 млрд грн консолідованого прибутку проти збитку роком раніше

"Нафтогаз" готовий до нових зустрічей із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі

Переговори "Нафтогазу" і "Газпрому" про розірвання контрактів завершилися без результату

"Нафтогаз України" з травня збільшить ціну на газ для промспоживачів на 5,2-5,5%

МВФ: Ми бачимо уповільнення реформ в Україні

Україні критично важливо деполітизувати процес формування цін на енергоресурси

Курс гривні до кінця поточного року може становити 29 грн/$1

Норвезька Scatec Solar внесла до своїх планів будівництво в Україні СЕС загальною потужністю 150 МВт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА