Інтерфакс-Україна
11:33 01.03.2018

Україна знизила заявку на імпорт газу з боку Словаччини з березня вп'ятеро

2 хв читати
Україна знизила заявку на імпорт газу з боку Словаччини з березня вп'ятеро

Україна знизила заявку на імпорт природного газу з боку Словаччини з 1 березня уп'ятеро - до 2,5 млн куб. м порівняно з імпортом 12,5-12,9 млн куб. м в останні дні лютого, свідчать дані словацького газотранспортного оператора Eustream.

Раніше у "Газпромі" повідомили, що НАК "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення поставок російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженої додаткової угоди до чинного контракту.

"Очевидно, що поставки газу з 1 березня для НАК "Нафтогаз України" не здійснюватимуться", - сказав заступник голова правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

Напередодні завершилася багаторічна суперечка між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

"Нафтогаз України" з лютого відмовився від імпорту газу з боку Європи, але на період холодів наприкінці лютого відновив імпорт газу на західному кордоні країни.

Ураїна в 2017 році збільшила імпорт природного газу на 26,8% (на 2 млрд 971,7 млн куб. м) порівняно з 2016 роком - до 14 млрд 50,1 млн куб. м. У січні 2018 року імпорт газу Україною скоротився на 44,8% (на 651,6 млн куб. м) порівняно з аналогічним місяцем 2017 року - до 801,5 млн куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

ЄБРР частково покриє ризики Укрсиббанку за новими кредитами на EUR30 млн

Міжнародні резерви України у квітні зросли на 10,2% – до $46,7 млрд

Угода із США - запобіжник від корупції та шанс на реіндустріалізацію України – ексочільники "Нафтогазу" та Держгеонадр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА