Інтерфакс-Україна
13:26 01.03.2018

Стокгольмський арбітраж назвав питання точки передання газу компетенцією НКРЕКП

2 хв читати

Стокгольмський арбітраж назвав питання точки передання газу й можливе застосування цього принципу в транзитному контракті з "Газпромом" компетенцією українського регулятора, повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на прес-конференції в Києві в четвер.

"Вхід-вихід і все, що стосується нового енергетичного законодавства, - це питання регулювання і належить до компетенції НКРЕКП", - сказав він.

"Ми займатимемося питанням перегляду тарифів. Це стосується і питання "віртуального реверсу". Це все підпадає під категорію впровадження енергетичного законодавства України в контракт. Якщо переговорний процес не вдасться, там є інші заходи, і їх вибір великий. Я зараз не хотів би (деталізувати - ІФ), тому що це залежатиме, зокрема, й від дій регулятора, який у нас незалежний. Я не можу коментувати замість них, на які кроки вони готові будуть піти", - додав А.Коболєв.

Як повідомлялося, "Нафтогаз" наприкінці грудня 2015 року запропонував "Газпрому" провести переговори у зв'язку з затвердженням національним регулятором (НКРЕКП) нових правил ціноутворення на послуги з транспортування газу в країні.

Держрегулятор рішенням від 29 грудня 2015 року встановив: з 1 січня 2016 року для всіх точок входу ("Кобрин", "Мозир", "Писарівка 1400", "Суджа 1200", "Суджа 1400", "Устилуг" та ін.) тариф на рівні $12,47 за 1 тис. куб. м. Для точок виходу тарифи встановлено такі: "Ананьїв" - $16,74, "Берегове" - $31,03, "Гребеники-АТІ" (Ананьєв-Тирасполь-Ізмаїл) - $16,74, "Гребеники-ШДКРІ" (Шебелинка-Дніпропетровськ-Кривий Ріг-Ізмаїл) - $21,33, "Дроздовичі" - $25,73, "Олексіївка" - $32,16, "Орлівка" - $23,12, "Теково" - $28,99, "Ужгород" - $32,80, "Устилуг" - $25,73, всі інші точки виходу - $25,73.

Повноваження зі встановлення відповідних тарифів НКРЕКП отримала відповідно до ухваленого навесні 2015 року закону "Про ринок природного газу", який упровадив в Україні норми енергетичного законодавства Європейського Союзу.

Згідно з січневим контрактом "Нафтогазу" і "Газпрому" від 2009 року щодо транзиту газу, ставка тарифу на його транспортування територією України є плаваючою і визначається за формулою, залежною від вартості паливної складової та інфляції в Європі.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи - 142,5 млрд куб. м, Молдови - 3,5 млрд куб. м. Загальна довжина газопроводів, які експлуатує компанія, становить 38,9 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА