Інтерфакс-Україна
14:02 06.03.2018

"Нафтогаз" з 2009 р. недоотримав близько $20 млрд через занижений тариф на транзит газу - Вітренко

2 хв читати
"Нафтогаз" з 2009 р. недоотримав близько $20 млрд через занижений тариф на транзит газу - Вітренко

НАК "Нафтогаз України" оцінює недоотриманий виторг за транзит російського газу через низький тариф за контрактом із ПАТ "Газпром" майже у $20 млрд, повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

"Вартість транзиту територією України занижено приблизно удвічі з 2009 року до сьогодні. Ми зараз намагатимемося це доводити в рамках, швидше за все, нового арбітражного процесу. Приблизно за весь цей час ми недоотримали близько $ 20 млрд", - сказав він в ефірі телеканалу ICTV у понеділок увечері.

За його словами, компанія має намір доводити справедливість таких розрахунків і виплати відповідної компенсації в арбітражі.

Раніше Ю.Вітренко повідомляв про намір "Нафтогазу" направити "Газпрому" пропозицію щодо початку переговорів із перегляду тарифу на транзит природного газу.

За його словами, у своїй аргументації в Стокгольмському арбітражі щодо необхідності перегляду тарифів "Нафтогаз" виходив із прийнятих національним регулятором (НКРЕКП - ІФ) нових правил ціноутворення на послуги з транспортування газу в країні. Крім того, НАК посилався на раніше запропоновані "Газпрому" переговори про необхідність перегляду транзитного тарифу з 2010 року відповідно до європейських правил.

За першою аргументації арбітраж відхилив вимоги НАК, оскільки до його компетенції не належить впровадження і застосування в Україні прийнятого країною нового енергетичного законодавства - цим має займатися український регулятор. За другою аргументації арбітраж виявив невідповідність формальним вимогам спрямованого "Газпрому" листи про переговори щодо перегляду транзитного тарифу.

Як повідомлялося, згідно з контрактом "Нафтогазу" і "Газпрому" від 2009 року щодо транзиту газу, ставка тарифу на його транспортування територією України є плаваючою і визначається за формулою, залежною від вартості паливної складової та інфляції в Європі.

Водночас українська сторона неодноразово заявляла, що тариф за транзитним контрактом є заниженими порівняно з європейським, його необхідно переглянути.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Валютний контроль НБУ ускладнює міжнародні угоди та стримує M&A – думка

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Підготовка до ОЗП та відновлення енергооб’єктів мають пройти без обмежень е/е споживачам – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА