Порошенко затвердив санкції проти 4 банків щодо запобігання виведення капіталів за межі України

Президент України Петро Порошенко підписав указ № 57/2018, згідно з яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2018 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".
"Відповідні заходи застосовуються до юридичних осіб строком на один рік. Санкції у вигляді запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов'язаних із банками осіб застосовуються до публічного акціонерного товариства "Сбербанк", ВАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ВАТ "ВТБ Банк" і ВАТ "БМ Банк", - повідомляє у вівторок вдень прес-служба глави Української держави.
Відповідний указ президента України також опубліковано на сайті глави держави.
У прес-службі президента зазначають, що рішення було прийнято відповідно до статті 5 закону України "Про санкції" і на підтримку пропозиції Національного банку України. Контроль за його виконанням покладається на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.
"Згідно з документом, Кабінет Міністрів України разом із НБУ мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), передбачених цим рішенням", - йдеться в повідомленні.
Крім цього, Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про введення санкцій, і поставити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів.
Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Як повідомлялося, 1 березня 2018 року РНБО України продовжив санкції щодо банків з російським капіталом, дія яких закінчувалося в березні 2018 року. "Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозиції Національного банку України про продовження дії персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо банків із російським капіталом, дія яких закінчувалася в березні 2018 року", - зазначено в повідомленні прес-служби РНБО по підсумками засідання.
Раніше цього дня президент України, відкриваючи засідання РНБО, повідомив, що виніс до порядку денного засідання Ради питання про продовження санкцій проти російських банків. Президент України нагадав, що Нацбанк розробив механізм, яким було заборонено здійснювати будь-які фінансові операції цих банків на користь пов'язаних із ним осіб, зокрема материнських структур.
"Ці обмеження стосувалися надання міжбанківських кредитів, придбання цінних паперів, розміщення коштів на рахунках, виплати дивідендів, розподілу прибутку і капіталу", - сказав президент, наголосивши, що іноземні партнери також ввели санкції проти банків з державним російським капіталом.
Він зазначив, що відхід російських банків з України - це справа часу. "Зараз ці банки згортають свій бізнес в Україні", - констатував П.Порошенко.
ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (Промівенстбанк, ПІБ, Київ) заснований у 1992 році. Російський Зовнішекономбанк (ВЭБ – рос.) володіє 99,7% його акцій. За даними Нацбанку України, на 1 липня 2017 року банк посідав 13-е місце за розміром активів (21,625 млрд грн) серед 88 банків, що діяли в країні.
14 липня в НБУ надійшов лист від представників українського бізнесмена Олександра Ярославського, в якому він висловив намір у майбутньому надати регулятору пакет документів для узгодження покупки ПІБу. До цього часу такий пакет документів надано не був.
15 лютого 2018 року голова ЗЕБу Сергій Горьков повідомив, що Зовнішекономбанк розраховує продати український Промінвестбанк (ПІБ, Київ) до 1 травня 2018 року.