19:26 08.03.2018

Якщо "Газпром" не сплачуватиме компенсацію, будемо заарештовувати майно

2 хв читати
Якщо "Газпром" не сплачуватиме компенсацію, будемо заарештовувати майно

У разі якщо ВАТ "Газпром" (РФ) не здійснюватиме виплат Україні за рішенням Стокгольмського арбітражу, українська сторона має намір стягувати відповідні суми, зокрема, шляхом арешту майна компанії, заявляє президент України Петро Порошенко.

"Заяви РФ про те, що вона не буде платити Україні за рішенням Стокгольмського арбітражу - це позиція слабка. Як кажуть: після бою кулаками не махають. Є міжнародні конвенції, є бездоганна юридична позиція України", - написав П.Порошенко у своєму мікроблозі в соцмережі Twitter у четвер.

"За моїм дорученням команда юристів уже опрацьовує стягнення відповідних сум. Тому, якщо "Газпром" не сплачуватиме компенсацію - будемо заарештовувати майно!", - додав глава Української держави.

Як повідомлялося, наприкінці лютого завершився багаторічний спір між компаніями в Стокгольмському арбітражі, який зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Президент України Петро Порошенко переконаний, що російський "Газпром" у повному розмірі виплатить НАК "Нафтогаз України" $2,56 млрд за підсумками двох арбітражних спорів у Стокгольмському арбітражі, і вважає, що саме це питання має геополітичне значення. Він також висловив переконання, що в цьому питанні Україна перемогла.

Контракти на постачання і транзит газу між компаніями діють із 2009 по 2019 рік.

6 березня "Газпром" повідомив, що подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про постачання газу, апеляцію щодо розгляду про транзит буде подано до кінця березня 2018 року. У свою чергу в НАК "Нафтогаз України" повідомили, що апеляція може подаватися виключно щодо процедурних моментів, а не суті рішення Стокгольмського арбітражу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Регулятор розгляне 22 листопада попереднє рішення про сертифікацію нового оператора ГТС

Відкриття ринку землі дасть Україні змогу прискорити зростання економіки на 0,5-1,5% ВВП на рік на 5 років - СБ

Авіакомпанії за 10 міс. здійснили понад 290 тис. польотів у повітряному просторі України - "Украерорух"

СБ поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році до 3,6%

Наглядова рада Укрексімбанку оголосила конкурс на посаду голови правління

Збільшення держвидатків на дороги спричинило зростання імпорту дорожньої техніки і матеріалів замість замовлень вітчизняним заводам - Нацкомітет промрозвитку

Мінськ заявив, що відсутність держкредиту від РФ не вдарить по бюджету Білорусі

Переговори щодо транзиту між Україною і РФ повинні продовжитися в тристоронньому форматі

Бюджетна підтримка аграріїв у 2020 році для покупки землі достатня і передбачені дешеві кредити

Щодо питання граничної концентрації с/г землі в одних руках буде знайдено компроміс до другого читання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА