09:59 12.03.2018

Україна хоче запускати ракети на орбіту з Австралії

2 хв читати
Україна хоче запускати ракети на орбіту з Австралії

Державне космічне агентство України (ДКАУ) запропонувало побудувати космодром біля авіабази Кертін в Австралії, повідомило інтернет-видання "Українська правда" в понеділок вранці з посиланням на австралійське видання The West Australian.

За інформацією The West Australian, пропозиція вперше надійшла до Федерального і Державного уряду Австралії в 2016 році.

"Україна має технічні знання і довгу історію у сфері світових космічних досліджень. Ця пропозиція цілком реалістична. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якби мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання", - заявив посол України в Австралії Микола Кулінич.

Повідомляється, що ДКАУ для створення космодрому потрібно 5-7 тис. кв. км землі у вигляді оренди промислової площі (біля авіабази Кертін на північному заході Австралії).

ДКАУ також необхідна підтримка Федерального і Державного урядів Австралії в дослідженні земель на їхню доступність, отриманні дозволів екологічних служб та вирішенні питань з правами на землю австралійських аборигенів.

"Первинне дослідження може завершитися в доволі стислі терміни і обійдеться в менш ніж $500 тис.", - пише видання.

"Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії", - йдеться в статті.

Космодром може стати основним пусковим майданчиком Азії, що буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії: Японії, Сінгапура, Південної Кореї та Індонезії.

"Пропозиція України в разі її реалізації може мати відмінні можливості. Північний Захід ідеально розташований для розвитку екваторіальних запусків, і це розширить уже наявні широкі можливості Західної Австралії", - заявила сенатор із Західної Австралії Лінда Рейнолдс.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА