15:55 12.03.2018

Кабмін підтримує законопроект "Про валюту" - Гройсман

Кабмін підтримує законопроект "Про валюту" - Гройсман

 Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що уряд підтримує розроблений Національним банком України і схвалений Національною радою реформ при президенті проект закону "Про валюту".

"Законопроект "Про валюту" дуже якісно підготовлений Національним банком. І я радий, що сьогодні президент його направить до парламенту", - сказав прем'єр на зустрічі з представниками бізнесу в Києві в понеділок.

В.Гройсман наголосив, що це хороша законодавча ініціатива, яку уряд має намір підтримувати.

Прем'єр також виступив за якнайшвидше ухвалення Верховною Радою цього документа.

Як повідомлялося, НБУ 10 серпня 2017 року оприлюднив на веб-сайті для громадського обговорення проект закону "Про валюту", який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Раніше, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту щодо її введення. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не потребує валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

Відповідно до пропозицій НБУ, після ухвалення Верховною Радою закону "Про валюту" знадобиться шість місяців перехідного періоду на погодження нормативно-правових актів центробанку з нормами закону. Лише після цього закон набуде чинності.

Нині основним нормативно-правовим актом, що регулює сферу валютного ринку, є декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" від 1993 року.

5 березня 2018 року заступник голови центробанку Олег Чурій повідомив, що Національна рада реформ при президенті України після розгляду 2 березня розробленого НБУ проекту закону "Про валюту" рекомендувала розглянути документ як невідкладний.

"Національна рада реформ не лише підтримала цей законопроект, але також рекомендувала розглянути його як невідкладний, оскільки він дуже важливий для розвитку ринку та просування України у напрямі вільного руху капіталу", - сказав він під час прес-конференції в Києві в понеділок.

Загалом, додав О.Чурій, розроблений і представлений законопроект підтримала більшість учасників ринку. Над фінальним документом нині працюють юристи з точки зору технічних правок, необхідних для внесення документа до парламенту. Суб'єктом законодавчої ініціативи, який вноситиме документ до Верховної Ради, буде президент.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент ЄБРР на зустрічі з Данилюком відзначив важливість прогресу приватизації в Україні

Данилюк і Шольц обговорили реалізацію проектів техдопомоги Україні від уряду Німеччини

Ми покладаємо надії на 2018 рік як на вирішальний у процесі реформування системи захисту прав споживачів - віце-прем'єр-міністр

"Запоріжсталь" застосувала інноваційні рішення під час капремонту ДП-3 завдяки голландській компанії

Мінфін України пропонує запровадити додатковий акциз під час реалізації тютюнових виробів нижче за встановлену норму

Полтавський ГЗК у 2017 році отримав майже 4,3 млрд грн консолідованого прибутку проти збитку роком раніше

"Нафтогаз" готовий до нових зустрічей із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі

Переговори "Нафтогазу" і "Газпрому" про розірвання контрактів завершилися без результату

"Нафтогаз України" з травня збільшить ціну на газ для промспоживачів на 5,2-5,5%

МВФ: Ми бачимо уповільнення реформ в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА