15:55 12.03.2018

Кабмін підтримує законопроект "Про валюту" - Гройсман

2 хв читати
Кабмін підтримує законопроект "Про валюту" - Гройсман

 Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що уряд підтримує розроблений Національним банком України і схвалений Національною радою реформ при президенті проект закону "Про валюту".

"Законопроект "Про валюту" дуже якісно підготовлений Національним банком. І я радий, що сьогодні президент його направить до парламенту", - сказав прем'єр на зустрічі з представниками бізнесу в Києві в понеділок.

В.Гройсман наголосив, що це хороша законодавча ініціатива, яку уряд має намір підтримувати.

Прем'єр також виступив за якнайшвидше ухвалення Верховною Радою цього документа.

Як повідомлялося, НБУ 10 серпня 2017 року оприлюднив на веб-сайті для громадського обговорення проект закону "Про валюту", який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

Раніше, 1 грудня 2016 року, НБУ оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту щодо її введення. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не потребує валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства буде покладено на валютний нагляд.

Відповідно до пропозицій НБУ, після ухвалення Верховною Радою закону "Про валюту" знадобиться шість місяців перехідного періоду на погодження нормативно-правових актів центробанку з нормами закону. Лише після цього закон набуде чинності.

Нині основним нормативно-правовим актом, що регулює сферу валютного ринку, є декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю" від 1993 року.

5 березня 2018 року заступник голови центробанку Олег Чурій повідомив, що Національна рада реформ при президенті України після розгляду 2 березня розробленого НБУ проекту закону "Про валюту" рекомендувала розглянути документ як невідкладний.

"Національна рада реформ не лише підтримала цей законопроект, але також рекомендувала розглянути його як невідкладний, оскільки він дуже важливий для розвитку ринку та просування України у напрямі вільного руху капіталу", - сказав він під час прес-конференції в Києві в понеділок.

Загалом, додав О.Чурій, розроблений і представлений законопроект підтримала більшість учасників ринку. Над фінальним документом нині працюють юристи з точки зору технічних правок, необхідних для внесення документа до парламенту. Суб'єктом законодавчої ініціативи, який вноситиме документ до Верховної Ради, буде президент.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ВР розгляне на поточній сесії законопроект про коригування формули "Роттердам+"

Гройсман вимагає від Мінекології припинити зволікання з переходом на електронні торги з продажу спецдозволів на користування надрами

Альтернативою "Північному потоку-2" може стати спільне управління українською ГТС

НБУ наголошує на важливості ухвалення законопроекту про захист прав споживачів фінпослуг

Кабмін пропонує ВР підвищити акцизний та екологічний податки та рентну плату за використання радіочастот на 9%

Депутати пропонують обкладати криптовалютні доходи 18-відсотковим податком для підприємств, 5-відсотковим - для фізосіб

Засідання Ради асоціації Україна-ЄС відбудеться в грудні - Гройсман

Кабмін планує доходи зведеного бюджету в рамках держбюджету-2019 на рівні 1,293 трлн грн

Проект держбюджету-2019 передбачає зниження боргового навантаження до 52,2% ВВП

Проект держбюджету-2019 передбачає збільшення видатків на соціальні питання на 14,8 млрд грн - Гройсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА