Інтерфакс-Україна
20:12 12.03.2018

НБУ вважає досить жорсткими поточні монетарні умови для зниження інфляції

2 хв читати
НБУ вважає досить жорсткими поточні монетарні умови для зниження інфляції

Проведення Національним банком України більш жорсткої монетарної політики надало можлвість у лютому протидіяти посиленню інфляційного тиску, вважають у НБУ.

"За оцінками Національного банку, монетарні умови є наразі досить жорсткими, щоб забезпечити поступове зниження споживчої інфляції та її повернення до цільового діапазону в середині 2019 року", - йдеться в коментарі до лютневого показника інфляції, який НБУ опублікував у понеділок увечері.

Регулятор вказує, що фактична інфляція в річному вимірі за підсумками лютого знизилася з 14,1% до 14% і залишилася трохи вищою від прогнозу, опублікованому в "інфляційному звіті" за січень 2018 року. До цього призвело, перш за все, більш суттєве, ніж очікувалося, подорожчання сирих продуктів харчування і палива, пояснює Нацбанк.

Згідно з його оцінками, загалом поточна динаміка споживчої інфляції і її складових свідчить про збереження значного інфляційного тиску. Однак його посилення в лютому протидіяло зміцнення гривні, яке триває і в першій половині березня і зумовлено, зокрема, проведенням жорсткої монетарної політики, зазначає центробанк.

НБУ додає, що базова інфляція в лютому сповільнилася до 9,7% у річному вимірі, несуттєво перевищивши прогноз Нацбанку, однак це відбулося передусім за рахунок більш високих січневих показників. У місячному вимірі показник базової інфляції за лютий (0,6%) відповідав прогнозам, вказує регулятор.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці січня цього погіршив прогноз інфляції на 2018 рік до 8,9% з 7,3%, а базової - до 8,2%. За оцінками регулятора, інфляція до кінця 2019 року становитиме 5,8% і в 2020 році сповільниться до 5%, що відповідатиме центральним значенням цільового діапазону - 5% ± 1 п.п.

НБУ з 2 березня підвищив облікову ставку до 17% з 16%. Це було вже четверте рішення про підвищення облікової ставки: Нацбанк підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року і до 16% річних з 26 січня 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Свириденко: Бізнес очікує від уряду кроки з дерегуляції, тому починаємо аудит усіх держвидатків

Консорціум державний Ощадбанку та Укрексімбанку набув право власності на ТОК "Гулівер"

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА