Інтерфакс-Україна
20:58 12.03.2018

НБУ вирішив ввести в обіг нові монети 2, 5 і 10 грн для заміни згодом відповідних банкнот

1 хв читати
НБУ вирішив ввести в обіг нові монети 2, 5 і 10 грн для заміни згодом відповідних банкнот

Національний банк України від 14 березня проведе презентацію нових обігових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 грн.

"Ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу", - йдеться в повідомленні НБУ в понеділок увечері.

Центробанк наголошує, що українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів, доки монети природно і поступово не замінять банкноти в обігу.

НБУ вказує, що оновлення номінального ряду національної валюти є плановим і почалося з банкноти номіналом 100 грн зразка 2014 року, введеної в обіг 9 березня 2015 року.

На сьогодні найбільша обігова монета в Україні - 1 грн.

В середині листопада минулого року Нацбанк повідомив, що розглядає можливість відмови від монет дрібних номіналів 1, 2 і 5 коп., а також 25 коп. НБУ пропонує залишити лише 10 коп. і 50 коп. і впровадити в Україні механізм округлення (в чеку) загальних сум розрахунків за товари, роботи і послуги.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

З вересня 2025р. РФ зруйнувала чи пошкодила понад 50% генерації ДТЕК – СЕО

Зеленський підписав закон щодо підвищення податку на прибуток банків до 50%

ДТЕК ініціює створення Коаліції охочих швидко відбудувати енергетику України – СЕО

Комісія заблокованого з квітня першого конкурсу на нову генпотужність прийме рішення без повторного перегляду пропозицій – Міненерго

Гетманцев запитав Мінфін про причину зволікання з дозволом для ДПС блокувати сайти нелегальної торгівлі алкоголем і тютюном

"Хмельницькобленерго" та EDF узгодили технічні параметри модернізації електромереж в межах проєкту переходу на напругу 20 кВ

Розробками "Метінвесту" від підземних "криївок" і шпиталів зацікавилася Армія США – СЕО

Novus, Rozetka та Liga prim надали можливість витрачати кошти нацкешбеку та "Зимової підтримки" на товари в мережах

ПриватБанк запустив гарячу лінію для ветеранів та людей з інвалідністю

Обсяг імпорту газу в 2025р. складе 6 млрд куб. м – комерційний директор "Нафтогазу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА