Інтерфакс-Україна
21:11 13.03.2018

Довіра бізнесу до економіки США сягнула рекорду

2 хв читати
Довіра бізнесу до економіки США сягнула рекорду

Довіра керівників найбільших американських компаній до економіки країни в першому кварталі 2018 року досягла найвищих позначок за весь час спостережень, тобто за 15 років, свідчать дані щоквартального опитування асоціації Business Roundtable (BRT).

Топ-менеджери позитивно відреагували на податкові реформи і пом'якшення регулювання за президента США Дональда Трампа.

Індекс піднявся до 118,6 пункту з 96,8 пункту кварталом раніше. Попередній рекорд був встановлений на позначці 113 пунктів в 2011 році. Середнє значення індикатора за весь час збору даних - 81,2 пункту.

Опитування CEO проводилося ще в лютому, до того, як Д.Трамп оголосив про загороджувальні мита на сталь і алюміній, які, на думку експертів, можуть негативно позначитися на настроях у вищому керівництві компаній.

"Над економічним прогресом, досягнутим завдяки пом'якшенню регулювання і реформі податкового кодексу, нависла загроза. Вдаючись до заходів з обмеження міжнародної торгівлі, адміністрація Трампа ризикує підірвати економічний прогрес і завдати шкоди американським працівникам і компаніям, які залежать від зовнішньої торгівлі", - наводяться в повідомленні BRT слова глави організації Джошуа Болдена.

Усі три компоненти індексу довіри Business Roundtable зараз на історичних максимумах. Індикатор планів найму нових співробітників зріс на 22,8 пункту порівняно з IV кварталом, до 98,5 пункту; показник планування капвкладень збільшився на 22,7 пункту - до 115,4 пункту; очікування продажів досягли 141,9 пункту (+19,9 п.п.).

Окрім того, глави провідних компаній поліпшили прогноз зростання ВВП США в 2018 році з 2,5% до 2,8%.

"Висловлені у діях, результати опитування означають зростання кількості робочих місць і нові можливості для всіх американців", - заявив голова BRT Джеймі Даймон, який також є CEO найбільшого за обсягом активів банку США - JPMorgan Chase & Co.

BRT проводить опитування CEO з IV кварталу 2002 року, щоб оцінити настрої серед лідерів найбільших корпорацій і їхні плани щодо інвестицій, найму персоналу і продажу. Асоціація представляє інтереси компаній, в яких працюють майже 15 млн осіб, а сукупна річна виручка перевищує $6 трлн. В опитуванні, що проводилося з 7 лютого до 26 лютого 2018 року, взяли участь 137 очільників найбільших компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль: 15 областей засіяли вже 83 тис. га ярих зернових та зернобобових культур

АРМА продасть конфісковані судом облігації на суму майже 1,8 млрд грн

Австрія виділить Україні EUR5 млн на розмінування сільгоспземель і EUR2 млн на підтримку Grain from Ukraine

Українські активісти в Італії та італійські підприємці об’єдналися для підтримки проєктів післявоєнного відновлення України

Ціна квитків на перевезення "Укрзалізницею" для громадян не має збільшуватися - Шмигаль

НЕФКО вже завершило 30 проєктів у межах програми “Зелене відновлення України"

Питання можливого переходу в торгівлі України з ЄС з ATM на ст.29 DCFTA є більше політичним – торгпред

Доступ української аграрної продукції на ринки ЄС обговорили на засіданні Українсько-польської міжурядової комісії

Винороби Європи в шоці від погрози Трампа запровадити мита у 200% на ввезення їхньої продукції

Обленерго повідомляють про можливі аварійні ситуації в електромережах внаслідок сильного вітру 13-14 березня

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА