16:27 14.03.2018

Уряд України дав старт монетизації пільг на проїзд

2 хв читати
Уряд України дав старт монетизації пільг на проїзд

 Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських і міжміських маршрутах.

Як повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України, відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні в середу.

Документ передбачає надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно визначатимуть обласні державні адміністрації, Київська міська державна адміністрація на відповідний рік, а також визначає основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, що мають право на пільговий проїзд.

Так, згідно з документом, розмір отриманої грошової пільги на проїзд не враховуватиметься в сукупний дохід сім'ї під час розрахунку субсидії.

Розмір цієї щомісячної виплати визначатиметься шляхом множення середньої вартості проїзду в місцевому комунальному транспорті в області (на 1 січня) на 30 поїздок.

У разі зміни вартості проїзду сума виплати змінюватиметься з наступного місяця.

Для осіб, які мають право на пільги на поїздки в міжміському транспорті, виплату буде збільшено на 20%, для осіб з інвалідністю I групи або для дітей з інвалідністю виплата здійснюється в подвійному розмірі, а для осіб з інвалідністю I- II груп і дітей з інвалідністю, які проходять навчання або реабілітацію, виплата додатково збільшується вдвічі.

"Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд", - наголошують у Мінсоцполітики.

У повідомленні зазначено, що реалізація акта дає змогу органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду в готівковій формі.

Крім того, Кабмін ухвалив постанову "Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування".

"Зазначеною постановою затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських і приміських маршрутах, що необхідно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати", - повідомляють у Мінсоцполітики.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Маркарова не бачить передумов для скорочення витрат бюджету-2018

Київ готовий вирішувати проблему з боргами, на яких наполягає "Нафтогаз", за умови їх реструктуризації

ВТБ Банк підвищив адекватність капіталу вдвічі до нормативу

Зростання промвиробництва в Україні в травні сповільнилося до 2,5% - Держстат

Туреччина надалі лідирує за кількістю чартерних рейсів з України

"Укроборонпром" подав позов про захист ділової репутації у зв'язку з публікацією про закупівлі БМП-1АК у виданні "НВ"

Нацполіція почне працювати на пунктах пропуску митниці з наступного тижня - Продан

Перший досвід роботи в номінаційному комітеті виявився кращим за очікування - глава представництва IFC

АМКУ пропонує Кабміну вирішити проблему з обладнанням бюджетних установ лічильниками газу з дистанційним переданням даних

Реформа електроенергетики в Україні важливіша за трансформацію газового сектора - Шефчович

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА