16:27 14.03.2018

Уряд України дав старт монетизації пільг на проїзд

2 хв читати
Уряд України дав старт монетизації пільг на проїзд

 Кабінет Міністрів України затвердив порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських і міжміських маршрутах.

Як повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України, відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні в середу.

Документ передбачає надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно визначатимуть обласні державні адміністрації, Київська міська державна адміністрація на відповідний рік, а також визначає основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, що мають право на пільговий проїзд.

Так, згідно з документом, розмір отриманої грошової пільги на проїзд не враховуватиметься в сукупний дохід сім'ї під час розрахунку субсидії.

Розмір цієї щомісячної виплати визначатиметься шляхом множення середньої вартості проїзду в місцевому комунальному транспорті в області (на 1 січня) на 30 поїздок.

У разі зміни вартості проїзду сума виплати змінюватиметься з наступного місяця.

Для осіб, які мають право на пільги на поїздки в міжміському транспорті, виплату буде збільшено на 20%, для осіб з інвалідністю I групи або для дітей з інвалідністю виплата здійснюється в подвійному розмірі, а для осіб з інвалідністю I- II груп і дітей з інвалідністю, які проходять навчання або реабілітацію, виплата додатково збільшується вдвічі.

"Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд", - наголошують у Мінсоцполітики.

У повідомленні зазначено, що реалізація акта дає змогу органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян з оплати проїзду в готівковій формі.

Крім того, Кабмін ухвалив постанову "Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування".

"Зазначеною постановою затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських і приміських маршрутах, що необхідно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати", - повідомляють у Мінсоцполітики.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБ поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році до 3,6%

Наглядова рада Укрексімбанку оголосила конкурс на посаду голови правління

Збільшення держвидатків на дороги спричинило зростання імпорту дорожньої техніки і матеріалів замість замовлень вітчизняним заводам - Нацкомітет промрозвитку

Мінськ заявив, що відсутність держкредиту від РФ не вдарить по бюджету Білорусі

Пропозиція Газпрому є неприйнятною для України

Відмова від претензій Нафтогазу до Газпрому в арбітражах економічно недоцільна

Переговори щодо транзиту між Україною і РФ повинні продовжитися в тристоронньому форматі

Бюджетна підтримка аграріїв у 2020 році для покупки землі достатня і передбачені дешеві кредити

Щодо питання граничної концентрації с/г землі в одних руках буде знайдено компроміс до другого читання

"Нафтогаз" отримав пропозицію "Газпрому" - топ-менеджер НАК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА