Інтерфакс-Україна
07:11 15.03.2018

Суд Лондона зобов'язав структури Коломойського і Боголюбова деталізувати угоди з коштами ПриватБанку на $1,9 млрд

3 хв читати
Суд Лондона зобов'язав структури Коломойського і Боголюбова деталізувати угоди з коштами ПриватБанку на $1,9 млрд

Високий суд Лондона за підсумками засідань на початку березня ухвалив рішення, що зобов'язує Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd - структури, пов'язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим - деталізувати інформацію про операції з коштами ПриватБанку (Київ), отриманими від інших осіб.

Суд нагадує, що ПриватБанк подав позов проти Коломойського і Г.Боголюбова, а також пов'язаних з ними осіб - Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

Позовна заява банку містить твердження про шахрайські дії з боку відповідачів, що полягають у перерахуванні ПриватБанком, тоді ще підконтрольним І.Коломойському і Г.Боголюбова, близько $1,9 млрд 46 українським структурам на підставі підроблених кредитних угод, після чого зазначені кошти були перераховані шостому, сьомому і восьмому відповідачу - Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. відповідно, а також про постачання за підробленими угодами великих партій товарів і устаткування.

Після розгляду позовної заяви суд 19 грудня 2017 року видав указ про заморожування коштів відповідачів.

Слідом за рішенням суду, позивач 13 лютого 2018 року подав заяву з вимогою розкрити компаніями Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. інформацію про активи понад GBP25тис., оскільки ці структури не розкривали інформацію відповідно до розпорядження суду, а також, оскільки таке розкриття було б, на думку позивача, справедливим і доцільним у рамках рішення суду.

Відповідно суд за підсумками засідань на початку березня ухвалив: "шостий, сьомий і восьмий відповідач мають деталізувати, наскільки це можливо, дату повернення отриманих коштів або, якщо така дата не розглядалася, пояснити чому".

Як повідомлялося, залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками форензик аудиту ПриватБанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків, мінімум, у $5,5 млрд.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Г.Боголюбова, а також компаній Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про арешт по всьому світу активів екс-власників банку Коломойського і Г.Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд.

Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Г.Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи.

Раніше ці компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, згідно з якими передбачався арешт низки рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні ПриватБанку в рамках розслідування про заволодіння кредитами рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

Згідно з постановами суду, посадові особи ПриватБанку видали кредити у сумі від $18 млн до $73 млн 42 підконтрольним підприємствам під заставу майнових прав на товар. Після цього компанії уклали угоди (здійснивши 100-відсоткову передоплату) з метою отримання товарів, перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА