12:33 16.03.2018

НБУ визначив сім стратегічних цілей на середньострокову перспективу

НБУ визначив сім стратегічних цілей на середньострокову перспективу

Національний банк України (НБУ) представив сім стратегічних цілей на середньострокову перспективу.

"У найближчі три роки ми зосередимося на таких цілях: низька і стабільна інфляція, стабільна, прозора і ефективна банківська система, відновлення кредитування, ефективне регулювання фінансового сектора, вільний рух капіталу, фінансова інклюзія, а також сучасний, відкритий, незалежний та ефективний центральний банк", - повідомив новопризначений глава центробанку Яків Смолій, представляючи документ у Києві в п'ятницю.

Згідно з документом, шість з семи визначених цілей спрямовані назовні - на задоволення потреб учасників фінансової екосистеми - держави та її громадян, суб'єктів економічної та фінансової діяльності, суб'єктів економічної та фінансової державної політики, експертів.

Водночас НБУ зазначає, що важливою передумовою для їх досягнення є висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, НБУ поставив перед собою сьому, внутрішню мета - стати сучасним, відкритим, незалежним ефективним центральним банком.

Нацбанк очікує, що досягнення стратегічних цілей створить умови для зниження інфляції до цільового рівня і підвищення її прогнозованості, що сприятиме прийняттю виважених довгострокових рішень про інвестування і формування заощаджень, зниження реальних і номінальних процентних ставок, зменшення вартості кредитів і росту кредитування темпами, що забезпечують економічний зріст.

Крім цього, очікується підвищення ефективності нагляду за фінансовими установами: буде встановлено безперервний процес наглядової перевірки і оцінки кожного банку (SREP); активізується розвиток віртуальних каналів обслуговування і альтернативних платежів; розвиток сучасної інформаційної інфраструктури, що забезпечує високий рівень автоматизації процесів і в цілому розвиток культури економного і ефективного використання державних ресурсів.

У документі також наголошується, що стратегія Нацбанку відповідає принципам розвитку фінансового сектора, відображеним у "Комплексній програмі розвитку фінансового сектора України до 2020 року", де консолідовано бачення розвитку всіх учасників фінансового сектора і державних органів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Запоріжсталь" застосувала інноваційні рішення під час капремонту ДП-3 завдяки голландській компанії

Мінфін України пропонує запровадити додатковий акциз під час реалізації тютюнових виробів нижче за встановлену норму

Полтавський ГЗК у 2017 році отримав майже 4,3 млрд грн консолідованого прибутку проти збитку роком раніше

"Нафтогаз" готовий до нових зустрічей із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі

Переговори "Нафтогазу" і "Газпрому" про розірвання контрактів завершилися без результату

"Нафтогаз України" з травня збільшить ціну на газ для промспоживачів на 5,2-5,5%

МВФ: Ми бачимо уповільнення реформ в Україні

Україні критично важливо деполітизувати процес формування цін на енергоресурси

Курс гривні до кінця поточного року може становити 29 грн/$1

Норвезька Scatec Solar внесла до своїх планів будівництво в Україні СЕС загальною потужністю 150 МВт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА