14:06 20.03.2018

Цукерберг продавав акції Facebook до обвалу і "заощадив" $ 45 млн

Цукерберг продавав акції Facebook до обвалу і "заощадив" $ 45 млн

Статки засновника і гендиректора Facebook Inc. Марка Цукерберга скоротилися приблизно на $5 млрд після обвалу вартості акцій компанії у понеділок, але втрати могли б бути ще більшими, якби він не розпродавав свій пакет у цьому році, пише MarketWatch.

За підсумками сесії у понеділок ціна акцій Facebook впала на 6,8%, у процентному вираженні такого значного падіння не спостерігалося з березня 2014 року. Папери подешевшали за день на $12,53, це найрізкіше скорочення їхньої ціни з IPO Facebook у травні 2012 року. Капіталізація компанії скоротилася майже на $40 млрд. Обвал було зумовлено інформацією про британську компанію Cambridge Analytica, яка отримала доступ до персональних даних 51,3 млн користувачів соціальної мережі.

З початку 2018 року М.Цукерберг продав близько 4,9 млн акцій Facebook. З урахуванням середньозваженої ціни у документах, поданих до Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США, він заробив на цих операціях близько $900 млн. Після падіння 19 березня вартість цих паперів становила б $855 млн.

Представник Facebook Ванесса Чан заявила MarketWatch, що виручені від продажу акцій кошти були призначені для фінансування проектів благодійної організації, створеної М.Цукербергом спільно з дружиною у 2015 році. У вересні М.Цукерберг поінформував SEC про намір продати акції Facebook як мінімум на $6 млрд протягом 18 місяців в інтересах цієї благодійної організації.

Станом на 16 березня, М.Цукербергу належать близько 9,13 млн акцій Facebook категорії А (0,38%) і майже 393,7 млн кцій категорії В (73,78%). Категорія А - акції, що перебувають в обігу на відкритому ринку із тікером FB і дають один голос на акцію, категорія B - папери інсайдерів компанії, що не перебувають в обігу на біржі та надають 10 голосів на кожну акцію.

Раніше Facebook також планувала створити нову категорію С без права голосу, щоб не розмивати контроль М.Цукерберг. Але в минулому році компанія відмовилася від цих планів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Запоріжсталь" застосувала інноваційні рішення під час капремонту ДП-3 завдяки голландській компанії

Мінфін України пропонує запровадити додатковий акциз під час реалізації тютюнових виробів нижче за встановлену норму

Полтавський ГЗК у 2017 році отримав майже 4,3 млрд грн консолідованого прибутку проти збитку роком раніше

"Нафтогаз" готовий до нових зустрічей із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі

Переговори "Нафтогазу" і "Газпрому" про розірвання контрактів завершилися без результату

"Нафтогаз України" з травня збільшить ціну на газ для промспоживачів на 5,2-5,5%

МВФ: Ми бачимо уповільнення реформ в Україні

Україні критично важливо деполітизувати процес формування цін на енергоресурси

Курс гривні до кінця поточного року може становити 29 грн/$1

Норвезька Scatec Solar внесла до своїх планів будівництво в Україні СЕС загальною потужністю 150 МВт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА