14:07 20.03.2018

Нардепи пропонують на 10-15 років низку пільг для розвитку виробництва і ринку електромобілів в Україні

Нардепи пропонують на 10-15 років низку пільг для розвитку виробництва і ринку електромобілів в Україні

Народні депутати України пропонують на 10 років звільнити від оподаткування і ввізного мита комплектуючі та кузови для виробництва електромобілів (легкових і вантажних) та електробусів в Україні, від сплати пенсійного збору покупців електрокарів, і на 15 років - від податку на прибуток видобувачів літію, виробників акумуляторів і електромобілів.

Відповідні законопроекти №8159 і 8160 про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України зареєстровані у Верховній Раді 19 березня ввечері народними депутатами Ніною Южаніною, Ігорем Кононенком, Максимом Бурбаком, Олегом Ляшком, Робертом Горватом та ще кількома депутатами.

Законопроект №8159 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні пропонує, зокрема, з 1 січня до 31 грудня 2028 року звільнити від сплати ПДВ ввезення в Україну комплектуючих для виробництва автотранспортних засобів, оснащених одним або кількома електродвигунами.

На цей самий період законопроект пропонує звільнити від сплати акцизного податку ввезення кузовів (зокрема кабін) для виробництва оснащених електродвигунами транспортних засобів.

Крім того, на цей період платник податку на доходи фізосіб може включити до податкової знижки витрати на придбання електромобіля або переобладнання в нього, а фізосіб-покупців електрокарів пропонується звільнити від сплати збору на обов'язкове пенсійне страхування.

Документ передбачає на період до 31 грудня 2032 року звільнити від оподаткування прибуток підприємств, що реалізують літій власного видобутку, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори, зарядні пристрої для акумуляторів, а також самі електромобілі й електробуси власного виробництва.

Крім цього, депутати пропонують з 1 січня 2021 року передбачити частку в розмірі не менше 5% паркомісць, обладнаних зарядними пристроями, для парковки електромобілів.

Законопроектом №8160 про внесення змін до Митного кодексу пропонується до 31 грудня 2028 року звільнити від сплати ввізного мита ввезення комплектуючих для виробництва електромобілів і електробусів (коди УКТЗЕД. 8702 90 90 90, 8703 90 10 10 і 8704 90 00 10 ).

У пояснювальній записці до законопроектів зазначено, що в 2016-2017 роках спостерігається стійка тенденція до зростання попиту на електромобілі - за даними ДФС в 2016 році було ввезено близько 86 тис. Легкових авто (надходження до бюджету 14,8 млрд грн), а в 2017 році - 153,4 тис (21,3 млрд грн).

"Надання права громадянам на включення витрат, пов'язаних з придбанням електромобілів, до податкової знижки і звільнення від збору на обов'язкове пенсійне страхування під час першої реєстрації таких ТЗ буде компенсовано за рахунок зростання податкових надходжень до держбюджету від ввезення і реалізації легкових авто з ДВС", - вважають автори документів.

Автори законопроекту також підкреслюють, що в Україні достатній промисловий потенціал для виробництва та збирання електротранспорту, зокрема, налагоджено серійне виробництво трамваїв і тролейбусів, є власна сировинна база для виробництва літій-іонних батарей, зокрема, найбільші в Європі запаси літію.

Однак виробництво електромобілів, електровантажівок, електробусів літієвих батарей і зарядних пристроїв практично немає.

При цьому, за оцінкою Р.Горвата, частка електрокарів на авторинку України з урахуванням стимулювання може досягти 20-25%.

"Два роки і done! Закокнопроекти, які передбачають імплементацію 15-річної стратегії розвитку ринку електрокарів, виробництва запчастин, батарей, самих електрокарів і електробусів в Україні, - зареєстровані! Їх схвалення - це найдешевші в Європі електрокари для українських громадян, створення нового сучасного типу виробництва, тисячі нових високотехнологічних робочих місць, екологія і чисте повітря, відмова від російських нафтопродуктів", - написав у понеділок увечері на своїй сторінці в Фейсбук міністр інфраструктури В.Омелян.

Як повідомлялося, імпорт в Україну електромобілів з 1 січня 2018 року на рік звільнений від сплати ПДВ і акцизного збору (аналогічна пільга поширюється і на виробництво їх в Україні), а ввізне мито не сплачується під час їх увезення з 2016 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Запоріжсталь" застосувала інноваційні рішення під час капремонту ДП-3 завдяки голландській компанії

Мінфін України пропонує запровадити додатковий акциз під час реалізації тютюнових виробів нижче за встановлену норму

Полтавський ГЗК у 2017 році отримав майже 4,3 млрд грн консолідованого прибутку проти збитку роком раніше

"Нафтогаз" готовий до нових зустрічей із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі

Переговори "Нафтогазу" і "Газпрому" про розірвання контрактів завершилися без результату

"Нафтогаз України" з травня збільшить ціну на газ для промспоживачів на 5,2-5,5%

МВФ: Ми бачимо уповільнення реформ в Україні

Україні критично важливо деполітизувати процес формування цін на енергоресурси

Курс гривні до кінця поточного року може становити 29 грн/$1

Норвезька Scatec Solar внесла до своїх планів будівництво в Україні СЕС загальною потужністю 150 МВт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА