Інтерфакс-Україна
07:42 22.03.2018

Енергетичну залежність від Росії треба скорочувати, але при цьому залишатися прагматиками

3 хв читати
Енергетичну залежність від Росії треба скорочувати, але при цьому залишатися прагматиками

Заступник голови Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович підкреслив важливість розвитку поновлюваних джерел енергії, пов'язавши це з надмірною залежністю Європи від російського газу.

"Тим більше важливо вжити всіх необхідних заходів, коли ми знаємо сьогодні, що близько двох третин газу, який ми споживаємо в Європі, - це імпортований газ. Ми констатуємо, що власне виробництво зменшується і що імпорт газу, як наслідок, буде тільки збільшуватися в найближчі роки. І ось тут виникає проблема постачання російського газу. Частка російського газу в загальному неєвропейському імпорті явно найбільша, так як вона становить сьогодні приблизно 40%", - сказав М.Шефчович, виступаючи в середу в Брюсселі на слуханнях в комітеті Європейського парламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики.

"З цього випливає, що відносини з Росією в галузі енергетики відіграють значну роль в наших зовнішніх енергетичних зв'язках", - зазначив єврокомісар, додавши, що додаються великі зусилля для гарантії енергетичної безпеки, спрямовані на скорочення залежності.

При цьому він визнав необхідність залишатися реалістами і прагматиками і зберігати стабільні відносини з третіми країнами-імпортерами, які відіграють важливу роль в європейській економіці.

Заступник голови Єврокомісії зупинився на енергетичному становищі України і на проблемі транзиту газу. "Україна - наш близький, стратегічний партнер. Це сусід Європейського союзу, партнер у багатьох секторах, включаючи енергетику", - продовжив М.Шефчович.

Він нагадав про підписання під час саміту ЄС-Україна в 2016 році меморандуму про взаєморозуміння з енергетики, що визначає співробітництво сторін у цій сфері. На початку квітня цього року, зазначив М.Шефчович, буде організовано міністерську нараду з енергетичної ситуації в Україні.

"Наше енергетичне співробітництво спрямоване на модернізацію економіки країни, тому що енергетика - це справжній наріжний камінь економічного сектора цієї держави", - пояснив М.Шефчович, відзначивши українські реформи в галузі енергетики.

Він також звернув увагу на те, що Україна - важлива ділянка транзиту російського газу, що поставляється до Європи. При цьому єврокомісар нагадав про перебої поставок російського газу в ЄС в 2006 і 2009 роках, які показали вразливість країн Євросоюзу.

При цьому він заявив: "Потрібно визнати, що, незважаючи на всі проблеми на східному кордоні України, цей транзитний сектор добре функціонував у останні роки". У той же час, додав М.Шефчович, транзит газу - це джерело доходу для України, особливо важливе за нинішнього стану її економіки.

Але напружені відносини між Росією і Україною, особливо загострені "російською анексією Криму і жахливим конфліктом на сході України", мають безпосередні наслідки для енергетичної ситуації в Україні, але також і в Європі, зазначив заступник голови ЄК.

У зв'язку з цим він послався на рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору "Нафтогазу" і "Газпрому" (MOEX: GAZP), вказавши на стурбованість ЄС через останні заходи російської сторони у відповідь на вердикт арбітражного суду.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

CreditKasa, "Фінако", "Укрфінжитло", "Атлана" і CreditPlus очолили список фінкомпаній за доходом від фінпослуг у 2024р.

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

Уряд дозволив бронювати робітників АОЗ та ДОТ і спростив вимоги для енергокомпаній

ВАКС за 21 місяць розгляду справи щодо стягнення на користь держави активів VS Energy дійшов до підсумкових пояснень сторін

Ціни на сири не знижуються через 25% націнки торгівельних мереж

Єдиний портал вакансій щодня відвідує понад 2,5 тис. шукачів роботи

Наглядова рада ОГТСУ 4 квітня розгляне звіт першого етапу конкурсу на посаду очільника компанії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА