Інтерфакс-Україна
13:51 23.03.2018

Вердикт Лондонського суду за позовом ПриватБанку до екс-власників посприяє прискоренню справ в Україні

2 хв читати
Вердикт Лондонського суду за позовом ПриватБанку до екс-власників посприяє прискоренню справ в Україні

Глава Міністерства фінансів України Олександр Данилюк розраховує, що рішення Лондонського суду за позовом ПриватБанку до його екс-власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова посприяє прискоренню розгляду аналогічних та інших пов'язаних справ в українських судах.

"Є ще одна справа, ініційована ПриватБанком у Великій Британії проти колишніх власників. Загальна сума (позовних вимог - ІФ) - $2,5 млрд. Наразі всі активи екс-власників заморожені в усьому світі. В Лондоні активно відбуваються судові дебати ... ми очікуємо, що найближчим часом побачимо суттєвий прогрес, і це допоможе нам в інших провадженнях, відкритих в Україні", - сказав він під час звіту уряду у Верховній Раді у п'ятницю.

О.Данилюк нагадав, що нині в українських судах розглядається низка позовів стосовно колишніх власників за доведення банку до банкрутства. Водночас він зазначив, що розгляд цих справ просувається не так активно, як цього хотіло б міністерство.

"Я про це неодноразово заявляв. Натомість ми бачимо, що ті справи, які порушені проти держави та державних органів, просуваються набагато швидше", - наголосив О.Данилюк.

Як повідомлялося, залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками форензик аудиту ПриватБанку підтвердила, що фінзаклад до його націоналізації був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків щонайменше в $5,5 млрд.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти І.Коломойського, Г.Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно належать їм або перебувають під їхнім контролем.

Позивач добився, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку І.Коломойського та Г.Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд.

Суд при цьому зобов'язав І.Коломойського та Г.Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь у розгляді справи.

Раніше ці компанії фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт низки рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні ПриватБанку у рамках розслідування про заволодіння кредитами рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

Згідно з постановами суду, посадові особи ПриватБанку видали кредити в сумах від $18 млн до $73 млн 42 підконтрольним підприємствам під заставу майнових прав на товар. Після цього ці компанії уклали угоди (здійснивши 100-відсоткову передоплату) з метою одержання товарів, перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp, ZAO Ukrtransitservice Ltd., Milbert Ventures Inc.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА