Інтерфакс-Україна
18:49 27.03.2018

"Нафтогаз" продовжить протидіяти реалізації Nord Stream 2

2 хв читати
"Нафтогаз" продовжить протидіяти реалізації Nord Stream 2

НАК "Нафтогаз України" назвав прогнозованим рішення про видачу Німеччиною дозволу на будівництво й експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у німецькій виключній економічній зоні (ВЕЗ), і продовжить переконувати Європу, що реалізація цього проекту негативно позначиться на її енергетичній безпеці.

"Як і очікувалося, німецькі дозвільні органи видали останній дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на території Німеччини. Цього разу йдеться про 30-кілометрову зону у виключній економічній зоні. Це неприємний, але прогнозований вчинок. Протидії він не зупиняє", - йдеться в повідомленні НАК у соцмережі Facebook.

У "Нафтогазі" нагадали, що офіційна Німеччина продовжує називати цей проект "виключно комерційним", і вважає його справою, обмеженою інтересами кількох компаній, з відповідним регуляторним режимом.

"Єврокомісія, Європарламент, більшість країн ЄС, Україна, США, Канада та значна частина німецького політикуму так не вважають. Мантра про "виняткову комерційну вигоду", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", - зазначають у НАК.

Як повідомлялося, компанія Nord Stream 2 AG у вівторок отримала дозвіл на будівництво й експлуатацію газопроводу в німецькій виключній економічній зоні. Федеральне відомство із судноплавства та гідрографії видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки відповідно до Гірничого закону ФРН.

Раніше 31 січня 2018 року Гірниче відомство Штральзунда видало дозвіл на будівництво й експлуатацію морської ділянки газопроводу "Північний потік 2" у територіальних водах Німеччини (в межах 12 морських миль) і його сухопутної частини.

Отже, підсумовує компанія, "всі необхідні дозволи для німецької ділянки загальною протяжністю 85 км отримано".

Газопровід Nord Stream 2 має пройти Балтійським морем, сполучивши постачальників у Росії зі споживачами в Європі, його довжина становитиме понад 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна спроможність газопроводу становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Партнери по проекту: "Газпром", Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії - BASF і Uniper.

ОСТАННЄ

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

ЄБРР частково покриє ризики Укрсиббанку за новими кредитами на EUR30 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА