Інтерфакс-Україна
11:19 29.03.2018

У Мін’юсті України очікують якнайшвидшого стягнення штрафу з "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу

1 хв читати
У Мін’юсті України очікують якнайшвидшого стягнення штрафу з "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу

Міністр юстиції України Павло Петренко прогнозує, що найближчим часом із компанії "Газпром" (РФ) буде примусове стягнуто штраф за рішенням Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

"Упевнений, що у "Газпрому" немає шансів уникнути відповідальності, і сума боргу, зафіксована рішенням суду, лише збільшуватиметься, і її буде повністю стягнуто найближчим часом", - сказав глава Мін’юсту журналістам у Києві в четвер.

За його словами, спроби російської сторони ігнорувати рішення суду не увінчаються успіхом. "Страус ховає голову в пісок, але інша частина тіла залишається вгорі. Ця "інша частина тіла" - це активи, майно, яке має "Газпром" по всьому світу", - зауважив П.Петренко.

Він також повідомив, що український Мін’юст провадить активну роботу щодо арешту та стягнення цих активів.

Як повідомлялося, наприкінці лютого Арбітражна палата Стокгольма задовольнила позовні вимоги НАК "Нафтогаз України" стосовно "Газпрому" через порушення контрактних зобов'язань щодо транзиту російського газу через Україну. Суд ухвалив рішення про сплату компенсації обсягів, що були недопоставлені. Але "Газпром" не виконує рішення суду.

Стокгольмський арбітраж зобов'язав ПАТ "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту.

Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Митний безвіз-2025: IT-система європейського спільного транзиту здобула визнання в українських перевізників

"Укренерго" законтрактувало 400 МВт базового навантаження "Енергоатома" до кінця січня

Міненерго доручено розробити програму розвитку когенерації на 2026 рік – Свириденко

Додаткові 911 МВт потужності вивільнені у загальну мережу після перегляду списків критичної інфраструктури – Свириденко

Мінсоцполітики: до 4,7 тис. грн підвищився розмір середньомісячного доходу сім’ї для отримання пільги з оплати ЖКП

Засновник UFuture Хмельницький планує у 2026р. створити навчальний центр в ІП "Біла Церква" і погасити щонайменше $10 млн кредитів

"Інтерпайп" поставив труби для реалізації великого геотермального проєкту у Словаччині

Офіційні курси гривні до долара та євро оновили мінімуми, євро вперше став дорожче 50 грн

НАЛУ підтримує ініціативу уряду щодо нового Трудового кодексу як системну реформу ринку праці

Ринок сільгоспземель 2025 року увійшов у фазу прогнозованої динаміки - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА