19:35 29.03.2018

НБУ з 30 березня скасовує добовий ліміт на купівлю-продаж банками валюти

3 хв читати
НБУ з 30 березня скасовує добовий ліміт на купівлю-продаж банками валюти

Національний банк України (НБУ), враховуючи сприятливу ситуацію на валютному ринку, прийняв рішення про скасування низки неактуальних тимчасових адміністративних обмежень для банків і бізнесу під час операцій з валютою, повідомляється на сайті Нацбанку.

По-перше, Національний банк розширює можливості банків для проведення операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

"Раніше розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют і банківських металів протягом одного робочого дня становив 0,5%, а з 4 серпня 2017 року - 1% від розміру регулятивного капіталу. З 30 березня поточного року ця вимога припинить діяти, а потім будуть скасовані і заходи впливу за її порушення ", - зазначено в повідомленні.

На думку правління НБУ, відповідне рішення сприяє підвищенню активності банків у торгівлі валютою на міжбанківському ринку протягом дня і, таким чином, підвищить ефективність управління валютною ліквідністю. На цьому тлі Національний банк зможе зменшити присутність на валютному ринку, а ринок зможе самостійно і більш ефективно шукати баланс.

По-друге, Національний банк змінив для банків ліміти відкритої валютної позиції.

"З 1 травня цього року ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) буде збільшений до 3% з 1% регулятивного капіталу, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) - зменшений з до 8% з 10% регулятивного капіталу ", - повідомив НБУ.

За оцінками центробанку, це дозволить банкам більш ефективно розподіляти валютні ризики.

По-третє, НБУ зняв деякі обмеження на дострокове погашення українськими компаніями зовнішніх кредитів і позик в іноземній валюті.

"Резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів і позик, якщо в їх реалізації (шляхом кредитування, страхування, забезпечення або поручительства) повністю або частково бере участь іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава або іноземний банк з акціонером - іноземною державою" , - зазначає Нацбанк.

По-четверте, регулятор розширив перелік операцій бізнесу, на які не поширюється вимога про обов'язковий продаж валютних надходжень.

"Надалі компанія-резидент зможе не здійснювати обов'язковий продаж коштів, що надійшли за кредитом або позикою, якщо в її реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування) повністю або частково бере участь іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава. При цьому виняток поширюється тільки на випадки, коли вказана іноземна держава має офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії "А", підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових до омпания (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's)", - прокоментував НБУ.

По-п'яте, Національний банк спростив для бізнесу порядок перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення платежів, пов'язаних з процесами судочинства.

"Резиденти-боржники, які мають індивідуальну ліцензію на перерахування коштів за кордон, зможуть без обмежень у сумі перераховувати за межі України валюту на виконання судових рішень, рішень міжнародних комерційних арбітражів або задоволення вимог осіб щодо виконання судових або арбітражних рішень, вимог про стягнення судових, виконавчих або адміністративних зборів, а також витрати судового та виконавчого проваджень, покладених на особу боржника відповідно до законодавства іноземної про держави. Іноземна держава, про яку йдеться в даному випадку, має належати до країн, які мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії "А", підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's)", - повідомляє НБУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Три останніх шатдауна в США обійшлися в $ 4 млрд

Суд Болгарії припинив провадження у справі про підрядника на розширення ГТС Болгарії, зокрема для газу "Турецького потоку"

Державна підтримка аграріїв в держбюджеті-2020 складе 4,4 млрд грн і буде спрямована на компенсацію ставок для покупки землі

Зеленський очікує, що ЄБРР збільшить інвестиції в Україні до більш ніж EUR1 млрд на рік

Wizz Air у 2020 році планує на 7% збільшити кількість посадкових місць на рейсах з України

Події навколо ПриватБанку та екс-глави НБУ Гонтаревої дають бізнесу та інвесторам тривожний сигнал - бізнес-асоціації

ВР може відстрочити введення РРО до 2021 року і підвищити ліміт для 2-ї групи "єдинників" - джерело

SkyUp з кінця листопада запустить рейси зі Львова та Запоріжжя до Тель-Авіва

"Метінвест" має намір викупити єврооблігації на $440 млн і випустити нові

Споживчі настрої українців у серпні покращилися до рівня 2004-2008 рр. - дослідження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА