Інтерфакс-Україна
16:22 30.03.2018

Порошенко підписав закон про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією території

2 хв читати
Порошенко підписав закон про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією території

 Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України".

"Документ передбачає продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих суспільству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також заборону до 1 січня 2019 року порушення справ про банкрутство товариства і припинення провадження у справах, до 1 січня 2017 року", - повідомляє в п'ятницю вдень прес-служба глави Української держави.

В інформації зазначається, що введення закону сприятиме нормалізації діяльності ДАТ "Чорноморнафтогаз", а також забезпечення захисту майнових інтересів України в міжнародних судових інстанціях.

Як повідомлялося, 13 березня Верховна Рада ухвалила законопроект, згідно з яким встановлюється мораторій на стягнення заборгованості з ПАТ "Чорноморнафтогаз" до 1 січня 2019 року. "Ми хочемо зберегти державну компанію "Чорноморнафтогаз", зберегти її юридичне право звертатися до міжнародних судів для того, щоб повернути і захистити українські енергетичні активи, що залишилися в анексованому Криму", - зазначив перед розглядом документа в.о. голови комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Домбровський.

У травні 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №5370 про стабілізацію діяльності "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією території України, згідно з яким встановлюється мораторій на порушення справ про банкрутство компанії.

При цьому надані "Чорноморнафтогазу" спеціальні дозволи на користування надрами на окупованій території, термін дії яких закінчився у період анексії Криму, будуть автоматично продовжені на період тимчасової окупації.

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон і повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

У березні 2014 року в результаті анексії Криму Російською Федерацією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей і газових родовищ на півострові та шельфі.

Наразі товариство зареєстровано в Києві, вживає заходів із налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

НАК "Нафтогаз України" залучив компанію Covington&Burling LLP (Нью-Йорк, США) до захисту своїх інтересів у рамках тяжби щодо втрачених кримських шельфових активів, і в лютому 2016 року він вручив РФ офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами.

У вересні 2017 року НАК "Нафтогаз України" повідомила про подання спільно з шістьма дочірніми компаніями до сформованої при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі суду позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням РФ активів групи в АР Крим. "Нафтогаз" оцінює збитки групи у результаті окупації Криму у сумі близько $8 млрд та очікує ухвалення судом рішення у справі до кінця 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА