08:39 10.04.2018

Ціни євробондів РФ у понеділок обвалилися на розширенні антиросійських санкцій

3 хв читати

Котирування більшості випусків російських єврооблігацій у понеділок демонстрували помітне падіння на тлі значного зниження інтересу до ризикових активів у світлі нових санкцій, введених проти Росії з боку США. При цьому американські казначейські зобов'язання (US Treasuries) лише несуттєво знижуються в ціні, що в результаті призводить до розширення суверенних спредів до прибутковості базових активів.

Ціна російських державних єврооблігацій з погашенням у 2030 році до 18:15 впала по відношенню до закриття 6 квітня на 86 базисних пунктів і становила 112,51% від номіналу, що відповідає прибутковості 3,85% річних (зростання на 22 на базисних пункту).

Вартість американських чотирирічних Treasuries знизилася на 2 базисних пункту, становивши 98,96% від номіналу (прибутковість виросла на 3 пункти - до 2,36% річних). Таким чином, спред між прибутковістю Russia-30 і чотирирічними казначейськими облігаціями США розширився на 19 пунктів і становив 149 базисних пунктів.

Котирування єврооблігацій з погашенням у 2043 році впали до попереднього закриття на 344 базисних пункти - до 109,87% від номіналу (прибутковість виросла на 23 базисних пункту - до 5,17% річних). У свою чергу єврооблігації з погашенням у 2042 році обвалилися в ціні на 346 базисних пунктів - до 106,17% від номіналу (прибутковість виросла на 23 базисних пункту і становила 5,17% річних). Папери з погашенням у 2026 році впали в ціні на 165 базисних пунктів - до 102,13% від номіналу (прибутковість виросла на 24 пункти - до 4,44% річних). Папери з погашенням в 2023 році подешевшали на 118 базисних пунктів, до 104,54% від номіналу (прибутковість виросла на 24 пункти - до 3,94% річних).

Новий тридцятирічний випуск суверенних євробондів РФ із погашенням у 2047 року подешевшав на 367 базисних пунктів - до 97,25% від номіналу (прибутковість виросла на 25 пунктів і становила 5,44% річних), тоді як новий десятирічний випуск із погашенням у 2027 році впав на 208 базисних пунктів, до 97,74% від номіналу (прибутковість виросла на 28 пунктів - до 4,55% річних).

"Під час торгів понеділка під тиском перебуває весь сектор єврооблігацій, котирування паперів знижуються, прибутковості зростають. У п'ятницю публікація нового списку санкцій не чинила такого тиску на ринок, основна реакція припала на сьогоднішні торги. Вочевидь, учасники торгів провели аналіз можливих наслідків і почали продавати російські активи за усім спектром паперів. Це стосується і акцій, і облігацій, а також російського рубля - фіксується значне падіння у всіх секторах. Єврооблігації не виняток, ринок опустився на давно не бачені рівні, особливо це стосується довгих випусків. Додатковий тиск на ринок може чинити ринок базових активів, який, у свою чергу, може почати реагувати на збільшення емісії облігацій федерального казначейства США. Таким чином, ринок російських державних євробондів може опинитися під тиском з двох сторін. Це як наша власна історія, пов'язана з санкціями, так і історія, пов'язана з активністю Мінфіну США з випуску US Treasuries. Проте, хотілося б сподіватися, що сьогоднішня реакція інвесторів є занадто різкою і ситуація незабаром нормалізується", - прокоментував "Інтерфаксу" ситуацію на ринку трейдер Росексімбанку Руслан Пшонковський.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба запросив представників французького бізнесу взяти участь у "Великому будівництві" та приватизації в Україні

Представники України та Катару обговорили імплементацію договору про концесію порту "Ольвія" катарською QTerminals

Fitch підтвердило рейтинг України на рівні "B" зі стабільним прогнозом

"Краківський ринок" у Львові докупив у ФДМ 72,7% сусіднього інституту на аукціоні за 100 млн грн

ФДМ розраховує приватизувати "Центренерго" до кінця поточного року

Зеленський пропонує податкову амністію під 5-9% та пільгову під 2,5% в ОВДП

Ціну газу на березень нижче граничної 6,99 грн/куб. м виставили 16 газопостачальних компаній

Курс біткойна з початку тижня впав на 16%

Одеський авіаційний завод випускатиме американські вертольоти Bell UH-1 Iroquois - "Укроборонпром"

Перші 7 банків підписали угоди з ФРП у рамках програми "Доступна іпотека 7%"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА