Інтерфакс-Україна
14:04 11.04.2018

Гройсман попросив Генпрокуратуру та САП перевірити інформацію про нібито позаконкурсну видачу ліцензій на розробку родовищ літію

2 хв читати
Гройсман попросив Генпрокуратуру та САП перевірити інформацію про нібито позаконкурсну видачу ліцензій на розробку родовищ літію

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до Генеральної прокуратури України та Спеціальної антикорупційної прокуратури з проханням перевірити достовірність оприлюдненої в ЗМІ інформації про видачу Державною службою геології і надр України (Держгеонадра) ліцензій на розробку родовищ літію наближеним до влади особам без конкурсів і конкурентних принципів.

"Я сьогодні вранці підписав листа Генеральній прокуратурі та Антикорупційній прокуратури з проханням провести ретельну перевірку, чи дійсно відбулися факти, викладені в ЗМІ. Якщо відбулися, повинна бути жорстка відповідальність", - сказав він під час засідання уряду в середу.

Як повідомлялося, ТОВ "Петро-Консалтинг" (Київ) на початку цього року отримало спеціальний дозвіл Держгеонадра на видобуток літієвих руд на Шевченківському родовищі (Великоновосілківський р-н Донецької обл.) із запасами 14 млн тонн.

Раніше в ЗМІ було оприлюднено інформацію про нібито зв'язки "Петро-Консалтинг" з народним депутатом Ігорем Кононенком, заступник глави РНБО Олегом Гладковським, бізнесменом Василем Хмельницьким.

Директор ТОВ "Петро-Консалтинг" спростовував цю інформацію.

Крім того, 10 квітня 2018 року в ЗМІ з'явилася публікація, що разом із ТОВ "Петро-Консалтинг" спеціальний дозвіл без аукціону отримало також ТОВ "Укрлітійвидобування" (Кіровоградська обл.).

Держгеонадра 10 квітня зробило заяву, що поширена інформація є безпідставною і недостовірною, і що заява в ЗМІ не відповідає фактичним обставинам, з огляду на те, що Державна служба геології та надр України здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства.

"Компанії, зазначені у ЗМІ, а саме: ТОВ "Укрлітійвидобування" і ТОВ "Петро-Консалтинг" отримали спеціальні дозволи згідно з Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №615 від 30 травня 2011 року", - зазначено на веб-сайті держслужби.

Держгеонадра уточнює, що цей порядок, зокрема передбачає можливість надання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону, якщо заявник за свій рахунок здійснив геологічне вивчення ділянки надр і підрахунок запасів корисних копалин.

"Порядок отримання спецдозволу шляхом апробації не є "схемою", а чітко визначений нормативно. Згідно з порядком будь-який суб'єкт господарювання може отримати спеціальний дозвіл044C. Схожий механізм, що надає можливість вивчати надра без залучення коштів держави, а за рахунок інвестора, працює й в інших країнах світу", - зазначає держслужба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

УЗА привітала переговори по відкриттю судноплавства в Чорному морі і застерегла від запровадження необдуманих механізмів

Україна та КНР розглядають можливість створення офіційного сервісного центру для ремонту китайської техніки

Schneider Electric та мережа ОККО обладнали ДБЖ понад 70% АЗК

УЗ тимчасово надала відправникам вантажів безкоштовний доступ до застосунку оформлення перевізних документів

Україна в березні експортувала 3,2 млн тонн зерна

"Нібулон" закликає зробити відкриття портів Миколаєва та Херсона ключовою умовою відновлення судноплавства в Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА