Інтерфакс-Україна
14:04 11.04.2018

Гройсман попросив Генпрокуратуру та САП перевірити інформацію про нібито позаконкурсну видачу ліцензій на розробку родовищ літію

2 хв читати
Гройсман попросив Генпрокуратуру та САП перевірити інформацію про нібито позаконкурсну видачу ліцензій на розробку родовищ літію

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до Генеральної прокуратури України та Спеціальної антикорупційної прокуратури з проханням перевірити достовірність оприлюдненої в ЗМІ інформації про видачу Державною службою геології і надр України (Держгеонадра) ліцензій на розробку родовищ літію наближеним до влади особам без конкурсів і конкурентних принципів.

"Я сьогодні вранці підписав листа Генеральній прокуратурі та Антикорупційній прокуратури з проханням провести ретельну перевірку, чи дійсно відбулися факти, викладені в ЗМІ. Якщо відбулися, повинна бути жорстка відповідальність", - сказав він під час засідання уряду в середу.

Як повідомлялося, ТОВ "Петро-Консалтинг" (Київ) на початку цього року отримало спеціальний дозвіл Держгеонадра на видобуток літієвих руд на Шевченківському родовищі (Великоновосілківський р-н Донецької обл.) із запасами 14 млн тонн.

Раніше в ЗМІ було оприлюднено інформацію про нібито зв'язки "Петро-Консалтинг" з народним депутатом Ігорем Кононенком, заступник глави РНБО Олегом Гладковським, бізнесменом Василем Хмельницьким.

Директор ТОВ "Петро-Консалтинг" спростовував цю інформацію.

Крім того, 10 квітня 2018 року в ЗМІ з'явилася публікація, що разом із ТОВ "Петро-Консалтинг" спеціальний дозвіл без аукціону отримало також ТОВ "Укрлітійвидобування" (Кіровоградська обл.).

Держгеонадра 10 квітня зробило заяву, що поширена інформація є безпідставною і недостовірною, і що заява в ЗМІ не відповідає фактичним обставинам, з огляду на те, що Державна служба геології та надр України здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства.

"Компанії, зазначені у ЗМІ, а саме: ТОВ "Укрлітійвидобування" і ТОВ "Петро-Консалтинг" отримали спеціальні дозволи згідно з Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №615 від 30 травня 2011 року", - зазначено на веб-сайті держслужби.

Держгеонадра уточнює, що цей порядок, зокрема передбачає можливість надання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону, якщо заявник за свій рахунок здійснив геологічне вивчення ділянки надр і підрахунок запасів корисних копалин.

"Порядок отримання спецдозволу шляхом апробації не є "схемою", а чітко визначений нормативно. Згідно з порядком будь-який суб'єкт господарювання може отримати спеціальний дозвіл044C. Схожий механізм, що надає можливість вивчати надра без залучення коштів держави, а за рахунок інвестора, працює й в інших країнах світу", - зазначає держслужба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА