Інтерфакс-Україна
14:04 11.04.2018

Гройсман попросив Генпрокуратуру та САП перевірити інформацію про нібито позаконкурсну видачу ліцензій на розробку родовищ літію

2 хв читати
Гройсман попросив Генпрокуратуру та САП перевірити інформацію про нібито позаконкурсну видачу ліцензій на розробку родовищ літію

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до Генеральної прокуратури України та Спеціальної антикорупційної прокуратури з проханням перевірити достовірність оприлюдненої в ЗМІ інформації про видачу Державною службою геології і надр України (Держгеонадра) ліцензій на розробку родовищ літію наближеним до влади особам без конкурсів і конкурентних принципів.

"Я сьогодні вранці підписав листа Генеральній прокуратурі та Антикорупційній прокуратури з проханням провести ретельну перевірку, чи дійсно відбулися факти, викладені в ЗМІ. Якщо відбулися, повинна бути жорстка відповідальність", - сказав він під час засідання уряду в середу.

Як повідомлялося, ТОВ "Петро-Консалтинг" (Київ) на початку цього року отримало спеціальний дозвіл Держгеонадра на видобуток літієвих руд на Шевченківському родовищі (Великоновосілківський р-н Донецької обл.) із запасами 14 млн тонн.

Раніше в ЗМІ було оприлюднено інформацію про нібито зв'язки "Петро-Консалтинг" з народним депутатом Ігорем Кононенком, заступник глави РНБО Олегом Гладковським, бізнесменом Василем Хмельницьким.

Директор ТОВ "Петро-Консалтинг" спростовував цю інформацію.

Крім того, 10 квітня 2018 року в ЗМІ з'явилася публікація, що разом із ТОВ "Петро-Консалтинг" спеціальний дозвіл без аукціону отримало також ТОВ "Укрлітійвидобування" (Кіровоградська обл.).

Держгеонадра 10 квітня зробило заяву, що поширена інформація є безпідставною і недостовірною, і що заява в ЗМІ не відповідає фактичним обставинам, з огляду на те, що Державна служба геології та надр України здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства.

"Компанії, зазначені у ЗМІ, а саме: ТОВ "Укрлітійвидобування" і ТОВ "Петро-Консалтинг" отримали спеціальні дозволи згідно з Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №615 від 30 травня 2011 року", - зазначено на веб-сайті держслужби.

Держгеонадра уточнює, що цей порядок, зокрема передбачає можливість надання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону, якщо заявник за свій рахунок здійснив геологічне вивчення ділянки надр і підрахунок запасів корисних копалин.

"Порядок отримання спецдозволу шляхом апробації не є "схемою", а чітко визначений нормативно. Згідно з порядком будь-який суб'єкт господарювання може отримати спеціальний дозвіл044C. Схожий механізм, що надає можливість вивчати надра без залучення коштів держави, а за рахунок інвестора, працює й в інших країнах світу", - зазначає держслужба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА