16:09 02.05.2018

Рішення щодо газових тарифів затримується через пошук компенсаторів для незаможних - Гройсман

2 хв читати
Рішення щодо газових тарифів затримується через пошук компенсаторів для незаможних - Гройсман

Дешевий газ для населення, що продається за цінами, які нижчі за ринкові, веде до корупції, проте для запровадження ринкової ціни необхідно знайти компенсатори для незаможних, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"У цьому питанні мене цікавить те, щоб захистити українців, тому що багато людей платити більше реально не можуть, і я це розумію. І тому, які будуть компенсатори для людей - це для мене важливе питання. Як тільки я знайду такі компенсатори, я вийду і скажу про це людям", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

В.Гройсман нагадав позицію Міжнародного валютного фонду про те, що в Україні має бути одна ціна і для промисловості, і для населення.

"Зараз ми поки що в діалозі щодо подальших рішень", - зазначив прем'єр, наголосивши, що ціни на газ у світі пішли вгору.

Він зазначив, що розмови про те, що газ в Україні коштує 2-3 тис. грн за 1 тис. кубометрів - "це все нісенітниці", оскільки його ціна на європейських хабах нині в середньому $250 за 1 тис. кубометрів.

"Людей просто обманюють. Звісно, якщо на цьому всім красти, то що нижча його ціна всередині країни, то краще. Це вже відбувалося не раз, коли людям начебто давали дешевий газ, а насправді просто списували на них, а продавали за ринковими цінами і крали на цьому сотні мільйонів і мільярдів доларів. Це не наш шлях", - заявив прем'єр.

Говорячи про майбутнє газотранспортної системи України, В.Гройсман висловив думку, що є багато варіантів залучення інвестицій в неї, зокрема за рахунок залучення кредитних ресурсів, виходячи з дохідності системи.

"Наше завдання - щоб наша газотранспортна система належала стовідсотково Україні, щоб ніхто на цьому не спекулював, щоб ми могли забезпечити максимальний транзит територією України спільно з нашими європейськими та світовими партнерами. Найголовніше, щоб ми отримали стале функціонування цієї системи протягом багатьох років", - наголосив прем'єр.

 Повний текст інтерв'ю В.Гройсмана оприлюднено на головній сторінці веб-сайту агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.kiev.ua

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА