16:09 02.05.2018

Рішення щодо газових тарифів затримується через пошук компенсаторів для незаможних - Гройсман

2 хв читати
Рішення щодо газових тарифів затримується через пошук компенсаторів для незаможних - Гройсман

Дешевий газ для населення, що продається за цінами, які нижчі за ринкові, веде до корупції, проте для запровадження ринкової ціни необхідно знайти компенсатори для незаможних, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"У цьому питанні мене цікавить те, щоб захистити українців, тому що багато людей платити більше реально не можуть, і я це розумію. І тому, які будуть компенсатори для людей - це для мене важливе питання. Як тільки я знайду такі компенсатори, я вийду і скажу про це людям", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

В.Гройсман нагадав позицію Міжнародного валютного фонду про те, що в Україні має бути одна ціна і для промисловості, і для населення.

"Зараз ми поки що в діалозі щодо подальших рішень", - зазначив прем'єр, наголосивши, що ціни на газ у світі пішли вгору.

Він зазначив, що розмови про те, що газ в Україні коштує 2-3 тис. грн за 1 тис. кубометрів - "це все нісенітниці", оскільки його ціна на європейських хабах нині в середньому $250 за 1 тис. кубометрів.

"Людей просто обманюють. Звісно, якщо на цьому всім красти, то що нижча його ціна всередині країни, то краще. Це вже відбувалося не раз, коли людям начебто давали дешевий газ, а насправді просто списували на них, а продавали за ринковими цінами і крали на цьому сотні мільйонів і мільярдів доларів. Це не наш шлях", - заявив прем'єр.

Говорячи про майбутнє газотранспортної системи України, В.Гройсман висловив думку, що є багато варіантів залучення інвестицій в неї, зокрема за рахунок залучення кредитних ресурсів, виходячи з дохідності системи.

"Наше завдання - щоб наша газотранспортна система належала стовідсотково Україні, щоб ніхто на цьому не спекулював, щоб ми могли забезпечити максимальний транзит територією України спільно з нашими європейськими та світовими партнерами. Найголовніше, щоб ми отримали стале функціонування цієї системи протягом багатьох років", - наголосив прем'єр.

 Повний текст інтерв'ю В.Гройсмана оприлюднено на головній сторінці веб-сайту агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.kiev.ua

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Угода з ЄІБ допоможе профінансувати проект сталого забезпечення електроенергією чотирьох областей України - Гройсман

Гройсман: Гарантії від РФ щодо транзиту газу через Україну після зведення Nord Stream-2 сумнівні через відсутність довіри

Гройсман: Досягнуто домовленості про тристоронні переговори щодо транзиту газу

Дефіцит природного газу та високі ціни на нього не дають Європі відмовитися від вугілля

Україна вітає пропозицію ЄК про початок четвертої програми макрофінансової допомоги в 1 млрд євро

"Нафтогаз" пояснив підвищення цін на газ для промспоживачів

Гройсман виступає за якнайшвидше завершення процесу встановлення лічильників

"Нафтогаз України" з червня збільшить ціну на газ для промспоживачів

Україна в I кв. імпортувала 1,6 млрд куб. м газу на $438 млн - Держстат

Україна в I кв. імпортувала 1,6 млрд куб. м газу на $438 млн - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА