Інтерфакс-Україна
17:38 03.05.2018

Урядовий комітет затвердив 26 великих підприємств для приватизації в 2018 р.

2 хв читати
Урядовий комітет затвердив 26 великих підприємств для приватизації в 2018 р.

Урядовий комітет затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, до якого увійшли 26 підприємств, зокрема п'ять обленерго, "Центренерго", Одеський припортовий завод, "Турбоатом", Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) і "Сумихімпром", повідомив в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

Він уточнив, що 18 об'єктів уже в управлінні Фонду, зокрема "Тернопіль-", "Запоріжжя-", "Харків-", "Миколаїв-" і "Хмельницькобленерго", Херсонська, Дніпровська, Криворізька і Сєверодонецька ТЕЦ, "Азовмаш", "Турбоатом", ЗТМК, "Оріана", Завод алюмінієвої фольги, "Президент-Готель", "Центренерго", ОПЗ і "Сумихімпром".

Як зазначив В.Трубаров, в управлінні Мінекономрозвитку три підприємства: ОГХК, "Електротяжмаш" і Дніпровський електровозобудівний завод, ще два об'єкти в управлінні Мінагрополітики - "Аграрний фонд" і Державна продовольчо-зернова корпорація України і по одному підпорядковані Міненерговугілля, Кабміну і Міністерству охорони здоров'я - відповідно Вугільна компанія "Краснолиманська", "Украгролізинг" та "Індар".

Як повідомлялося, Верховна Рада України від 18 січня 2018 року підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №7066 "Про приватизацію державного майна "з техніко-юридичними правками. Президент України Петро Порошенко підписав закон про приватизацію 2 березня на Нацраді реформ.

З набуттям чинності цього закону з 7 березня ФДМ переглянув переліки об'єктів на приватизацію в 2018 році, зокрема, виключивши з них контрольні пакети акцій п'яти обленерго, блокуючі пакети акцій трьох обленерго, "Донбасенерго" і 40% - "Світ ласощів".

В оновленому переліку в групі найбільших об'єктів, що підлягають приватизації в поточному році, залишилося тільки чотири позиції: 99,567% акцій ОПЗ, 99,995% - "Сумихімпром", 68,009% - Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату (ЗАлК) і 78,29% - "Центренерго". За умови схвалення урядом умов продажу виставляння перших трьох на конкурс ФДМ запланував на травень, "Центренерго" - на червень, проте в повідомленні В.Трубарова ЗАлК відсутня.

Як пояснили агентству "Інтерфакс-Україна" у ФДМ, таке істотне скорочення списку найбільших об'єктів для приватизації в 2018 році було пов'язане з тим, що лише зазначені чотири об'єкти підпали під перехідні положення нового закону. Додатковий список об'єктів з активами понад 250 млн грн для продажу в цьому році має бути додатково затверджений урядом.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн за умов плану в 17,1 млрд грн. Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА