16:16 09.05.2018

Польща порушила справу через реалізацію "Північного потоку-2" в обхід її заборони, загрожує партнерам штрафом у 10% виторгу

2 хв читати
Польща порушила справу через реалізацію "Північного потоку-2" в обхід її заборони, загрожує партнерам штрафом у 10% виторгу

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу проти "Газпрому" і п'яти зарубіжних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу "Північний потік 2", повідомляє відомство.

"Прецедентний антимонопольний розгляд було ініційовано UOKiK кілька днів тому", - пише UOKiK, однак заяву про його початок польська сторона вирішила зробити саме в середу 9 травня.

UOKiK підозрює, що сторони угоди, незважаючи на відкликання повідомлення про концентрацію, спільно реалізують проект, фінансуючи Nord Stream 2.

"Президент офісу може накласти на підприємство штраф до 10% від виторгу за рік, що передує року, протягом якого накладається штраф, якщо підприємство зробило угоду в сфері концентрації без отримання згоди від президента управління. Якщо концентрація вже реалізована, UOKiK може вимагати продажу частини активів підприємства, продажу контрольного пакета акцій або розпуску підприємства", - погрожує польський регулятор.

У 2016 році польські чиновники проаналізували клопотання про створення цими шістьма компаніями спільного підприємства для будівництва "Північного потоку 2" і вирішили, що створення СП може призвести до обмеження конкуренції.

UOKiK зробив висновок, що "Газпром" і так домінує на польському ринку газу, а новий проект може ще більше зміцнити його переговорну позицію із польськими клієнтами. Учасники консорціуму відкликали повідомлення, яке UOKiK трактує як "заборону на об'єднання".

Президент UOKiK Марек Ніхчал (Marek Niechcial) виявив, що партнери із консорціуму почали фінансувати проект: "На жаль, як підтверджують дані попереднього розслідування, суб'єкти вирішили фінансувати цей проект, незважаючи на заперечення UOKIK. Це може стати порушенням антимонопольного законодавства, і тому ми висуваємо обвинувачення щодо "Газпрому" і п'яти інших організацій", - цитує керівника відомства його прес-служба.

Польський регулятор вважає, що метою "Газпрому" та його партнерів - Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall - було обійти відсутність схвалення UOKiK. А між тим, і не відбулася створення СП, і нинішні кроки із організації фінансування - усе спрямовано на одне - фінансування будівництва "Північного потоку 2".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Суд затвердив мирову угоду між "Нафтогазом" і "Київтеплоенерго"

"Нафтогаз" утримав $9 млн переплат "Газпрому" за транзит у рахунок оплати боргу

Суд скасував стягнення 173,6 млн грн із "Укрспирту"

Суд ухвалив видати виконавчий лист на стягнення з РФ $140 млн за рішенням Гаазького арбітражу щодо "кримського" позову екс-голови ПриватБанку

Ліквідація "Нафтогазу" в найближчі шість років завадить стягненню з "Газпрому"

Проблема з браком "польських" дозволів на автоперевезення збережеться до кінця року

Подільський суд Києва не визнав рішення російського суду про стягнення з "Укрінтеренерго" $6,7 млн на користь "Інтер РАО ЄЕС"

На тристоронніх консультаціях щодо газу в Брюсселі було обговорено сценарії попиту і пропозиції газу на європейському ринку

"Нафтогаз" вже нарахував $110 млн, яких вимагатимуть від "Газпрому" в арбітражі за відмову постачати газ з березня

Суд повернув громаді Києва земельну ділянку, виведену з комунальної власності на підставі підробленого рішення Київради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА