Інтерфакс-Україна
14:36 10.05.2018

Кабмін затвердив стратегію відродження українського авіапрому на період до 2022 року

2 хв читати
Кабмін затвердив стратегію відродження українського авіапрому на період до 2022 року

Уряд України затвердив стратегію відродження вітчизняного авіабудування на період до 2022 року.

Розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів ухвалено на засіданні уряду в четвер за процедурою без обговорення з дорученням доопрацювати документ із Міністерством фінансів у триденний термін.

Згідно з наявним у розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна" проектом документа, основні заходи стратегії передбачають: розширення можливостей для участі підприємств галузі у проектах державно-приватного партнерства через внесення змін до затвердженого Кабінетом Міністрів у 1999 році переліку об'єктів держвласності, які можуть передаватися в концесію; вдосконалення процедури отримання підприємствами авіапрому дозвільних документів у сфері експортного контролю; здешевлення кредитів українських банків на розробку нових зразків авіатехніки; сертифікація авіадвигунів українського виробництва на території ЄС; проведення у галузі робіт із імпортозаміщення російських комплектувалних; розробка та затвердження Концепції державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2018-2022 роки, а також самої держпрограми.

Серед основних заходів стратегії також: перетворення ДП "Антонов" на холдингову компанію "Антонов"; організація для потреб армії і силових структур, а також на експорт поглибленої модернізації та виробництва вертольотів Мі-2МСБ і Мі-8МСБ; створення і організація багатоцільового легкого вертольота злітною масою 4-5 тонн у рамках НДДКР "Корольок" МСБ-2; організація виробництва вертольота злітною масою 7-8 тонн; організація виробництва лопатей і головних вертолітних редукторів для вертольотів сімейства "Мі".

Основні заходи стратегії також передбачають: завершення розробки і серійне виробництво турбореактивного авіадвигуна АІ-28; забезпечення програми імпортозаміщення проектів літаків Ан-140, Ан-74 і Ан-32 і збільшення їх випуску для українських і зарубіжних замовників; відновлення виробництва шасі для літаків Ан-140, Ан-148/158; стимулювання закупівель вітчизняних літаків через механізм мають пільгові умови діяльності лізингові компанії.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, прогнозний обсяг необхідного на реалізацію заходів стратегії фінансування становить 23 млрд 140,28 млн грн, з них 6, 97 млрд - за рахунок бюджету.

За оцінками розробників документа, реалізація заходів стратегії забезпечить збереження в авіапромі не менше 60 тис. робочих місць і створення близько 8 тис. нових робочих місць; надасть можливість забезпечити до 2022 року обсяги виробництва української авіатехніки на загальну суму понад 100 млрд грн, а також збільшити обсяг її експорту, зокрема й країни ЄС, Індію, Китай, до 75, 3 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Система страхування воєнних ризиків може запрацювати досить швидко після прийняття відповідного законопроєкту

"Інтерпайп" нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки

Бюджетні надходження від військового збору в І кв.-2025 виросли в 3,7 раза

Підприємці легпрому просять Зеленського втрутитися в ситуацію щодо тиску правоохоронців на користь імпортерів

Україна залучить $84 млн від Світового банку в межах проєкту HOPE

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Міністр фінансів заперечує плани підняття податків

Споживання е/е продовжує знижуватися протягом тижня в умовах профіциту потужності СЕС – "Укренерго"

Ferrexpo констатує збільшення блокування відшкодування ПДВ через санкції до Жеваго і дистанціюється від головного акціонера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА