20:28 16.05.2018

Вартість оренди сільгоспземель через мораторій уп’ятеро нижча за ринкову

2 хв читати
Вартість оренди сільгоспземель через мораторій уп’ятеро нижча за ринкову

Мораторій на купівлю/продаж землі, що діє в Україні, занижує вартість оренди земельних ділянок уп'ятеро, загалом негативно позначається на економічній ситуації в Україні, вважає директор Світового банку (СБ) у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен.

"Орендна вартість приватних земельних ділянок нижча за реальну вп'ятеро через дію мораторію. Тож власники паїв щорічно недоотримують близько $3 млрд орендних платежів", - сказала вона під час презентації п'ятирічної програми ЄС і СБ з підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні (Land Transparency) у середу.

Як зазначив керівник зазначеної програми Денис Нізалов, Land Transparency розрахована на період з грудня 2017 року по грудень 2022 року. Її мета - підтримка уряду України у створенні передумов для прозорого функціонування ринку сільгоспземель, підвищення ефективності використання ресурсів, створення підстав для інвестицій у сільськогосподарський сектор і сільську місцевість.

Вигодонабувачами програми є власники сільгоспземель, фермери, територіальні громади, органи центральної та місцевої виконавчої влади.

Як очікується, за результатами реалізації програми буде створено інфраструктуру для забезпечення моніторингу земельних відносин, дистанційного зондування, оцифровування даних. Крім того, передбачається практична допомога громадам в упорядкуванні земельних відносин, отриманні безкоштовної юридичної допомоги.

"Відкриття ринку землі сільгосппризначення дасть змогу Україні розкрити свій потенціал за допомогою збільшення інвестицій, підвищення продуктивності сільського господарства, сприяючи розвитку сіл. Це також допоможе боротися з корупцією", - зазначила С.Кахконен.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Рада підтвердила продовження мораторію на продаж с/г землі

Світовий банк запустив пілотний проект супутникового моніторингу сільгоспземель у трьох областях України

Законопроект про обіг сільгоспземель перебуває на стадії доопрацювання та узгодження

Мораторій на продаж сільгоспземель діятиме до ухвалення закону про обіг сільгоспземель, зокрема, і з 1 до 20 січня - юрист

ЄС закликає Україну покращувати діловий та інвестклімат, а також зняти мораторій на експорт лісу-кругляку

Київрада спростила процедуру оренди комунального майна

УКАБ спільно з іншими членами Громадської коаліції звернулися із заявою проти продовження мораторію на землю

"Prozorro.Продажі" запустило аукціони з продажу прав оренди землі

Кабмін запровадив мораторій на відключення теплопостачальних підприємств від газу та електрики в опалювальний період

Уряд вперше схвалив виділення землі в зоні відчуження ЧАЕС під ВЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА