Інтерфакс-Україна
20:50 16.05.2018

ЄвроХім залишає ринок України, продав збутову "дочку"

2 хв читати
ЄвроХім залишає ринок України, продав збутову "дочку"

Група "ЄвроХім" іде з ринку України, продала свою збутову "дочку" - "Агроцентр ЄвроХім-Україна" компанії, пов'язаній з її колишнім менеджментом, ідеться в повідомленні "ЄвроХіму".

Раніше в середу "ЄвроХім" розкрив, що вийшов із капіталу "Агроцентр ЄвроХім-Україна", однак оперативний коментар компанії "Інтерфаксу" отримати не вдалося.

Вартість операції та її умови не розкриваються.

"Нещодавні дії влади України щодо обмеження постачань добрив іноземними компаніями, а також очікування подальшого погіршення ділової кон'юнктури на цьому ринку зумовили таке рішення групи", - зазначає "ЄвроХім".

"ЄвроХім" має намір продовжити консультації з українською владою про майбутні можливості в Україні через своє європейське представництво, тоді як група зосередить свої зусилля на інших ринках, що зростають.

Восени 2017 року Україна впровадила санкції до низки підприємств групи "ЄвроХім", а також інших російських постачальників добрив. Торговельні обмеження було введено з 29 жовтня 2017 року. Влада мотивувала це тим, що компанії постачали продукцію в "ДНР" і "ЛНР".

У грудні українська влада наклала повну заборону на імпорт гранульованої та кальцинованої аміачної селітри, а також сульфату амонію російського виробництва з 1 березня 2018 року до кінця 2019 року.

"ЄвроХім" повідомляв, що вжив усіх необхідних заходів для переспрямування продукції з ринку України на альтернативні ринки "з мінімальною втратою прибутковості".

"ЄвроХім" - один із найбільших у світі виробників міндобрив. До складу групи входять російські заводи "Невинномиський "Азот", "Новомосковський "Азот", "Фосфорит", "Білоріченські міндобрива" і Ковдорський ГЗК, литовський завод фосфорних добрив Lifosa і завод у Бельгії EuroChem Antwerpen.

Основним акціонером "ЄвроХіму" є Андрій Мельниченко, який контролює через кіпрську AIM Capital SE 90% групи. Ще 10% - у кіпрської Midstream Group Limited, бенефіціаром якої є головний виконавчий директор компанії Дмитро Стрежнєв.

Еще по теме

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та спецкомітет власників її ВВП-варантів припинили переговори після обміну пропозиціями реструктуризації

Страховики України продовжують об’єднуватися та виходити на міжнародний ринок - з’їзд ЛСОУ

Всі виплати "Національного кешбеку" за серпень відбудуться наступного тижня - глава Мінекономіки

Українським морським коридором уже пройшло 92 млн тонн зерна - Кулеба

Імпорт молокопродуктів Україною у жовтні переважав експорт у 1,5 раза - аналітики

Україна в жовтні наростила на 26% експорт льону, основні покупці – країни ЄС

В Україні зростає кількість водоканалів з ВДЕ для стабілізації енергопостачання і водозабезпечення – НКРЕКП

"Українські розподільні мережі" роз'яснили різницю між п'ятьма видами графіків обмежень е/е, які застосовує "Укренерго"

Врожай-2025 буде на 6% більшим за минулорічний завдяки зерновим культурам - міністр

Замголови профільного комітету Ради наполягатиме на фінансуванні держзамовлення на пасажирські вагони для КВБЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА