16:38 25.05.2018

ProZorro завершила міграцію всіх ІТ-ландшафтів із США до України, та анонсує істотне розширення

3 хв читати

Система електронних публічних закупівель ProZorro успішно завершила міграцію всіх ІТ-ландшафтів з Amazon Web Services до De Novo G-Cloud в Україні й продовжує стабільно працювати, повідомив повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на прес-конференції у Києві у четвер. Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці у розмірі майже 500 тис. доларів від Агентства USAID та UK aid.

«Міграція ProZorro є унікальною для вітчизняної ІТ галузі — з Amazon в Україну було переміщено 50 терабайт інформації, понад 30 млн файлів та всі важливі для функціонування Системи модулі», - повідомив він.

На момент створення ProZorro в Україні не існувало технологій та потужностей, здатних обробляти, накопичувати та зберігати таку величезну кількість даних. «Стартували на колінах, запускали mvp (Minimum viable product, мінімально життєздатний продукт – ІФ), через це для розміщення системи був обраний Amazon як найбільша публічна хмара у світі», - пояснив перший заступник міністра. Хостинг Amazon дозволяв ProZorro на етапі роботи системи в пілотному режимі займатися активно розвитком продукту.

Однак, з серпня 2016 р., після того, як система ProZorro стала обов’язковою для усіх державних замовників, відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», усі дані ProZorro повинні розміщуватися у дата-центрі на території України.

Команда IT-фахівців ProZorro завдяки підтримці міжнародних донорів USAID та UK aid в рамках проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/ TAPAS розробила рішення та реалізувала міграцію у стислі строки – 9 місяців.

Після завершення міграції, з початку березня, у системі ProZorro вже оголошено 145 тис. неконкурентних процедур з очікуваною вартістю 32 млрд грн та майже 89 тис. конкурентних процедур з очікуваною вартістю 148 млрд грн.

Завершився важливий етап, який відкриває дорогу до наступних запланованих і дуже потрібних вдосконалень системи. «Запровадження рамкових угод, які дозволять замовникам забути про тендери на 4 роки, запровадження настільки затребуваних електронних каталогів, інтеграція з Державною аудиторською службою, яка дозволить здійснювати тендери під пильним наглядом ДАСУ й ще більше гарантувати користувачам прозорість і справедливість торгів, запровадження електронної тендерної документації, що дозволить забути про прикріплення сканкопій», - анонсував зміни директор ДП «ПРОЗОРРО» Василь Задворний.

«На міграцію сервера в рамках нашого проекту було виділено близько півмільйона доларів. Це дійсно була грандіозна, неймовірна і дуже складна задача. Ми пишаємося цим досягненням і командою, яка це зробила. Ми дякуємо донорам – урядам США і Великої Британії, які повірили в реалістичність такої задачі, коли не вірив ніхто», - додав керівник проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS Петро Матіяшек.

Система ProZorro прийшла на зміну паперовим тендерам внаслідок реформи тендерного процесу в електронних публічних та державних закупівлях в Україні. Портал prozorro.gov.ua є відкритим ресурсом, який пропонує доступ до всієї інформації з центральної бази даних про електронні тендерні торги, що були оголошені з 31 липня 2016 року. Основною перевагою системи є те, що, відповідно до принципу «всі бачать все», дані про використання державою коштів платників податків тепер доступні кожному на порталі prozorro.gov.ua.

Програма технічної допомоги, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії через UK aid, спільно з українським урядом, місцевою владою та громадянами працює над удосконаленням системи публічних закупівель, електронних послуг та доступу до відкритих даних для зменшення корупції. Проект виконується Фондом «Євразія» у партнерстві з органами державної влади України та у співпраці з українськими та міжнародними організаціями.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінфін України знизив ставку за 3-міс. ОВДП до 9,9% і за 6-міс. до 10,27%

Законопроекти про впровадження плати за використання автодоріг вантажним транспортом мають максимально враховувати інтереси українських перевізників

Саакашвілі має намір заблокувати впровадження квот на імпорт міндобрив

"Вог Рітейл" продовжив контракт із "Укрзалізницею" на організацію харчування у швидкісних поїздах зі збільшенням щомісячного платежу, новий конкурс планується у вересні

Українці у травні продали готівкової валюти на $48,5 млн більше, ніж купили

ДТЕК ВДЕ в 2019 р збільшив капітальні інвестиції в 2,1 раза - до 8,9 млрд грн

ЄС змінив умови експорту металопрокату в третьому періоді дії захисних заходів із 1 липня до 30 червня 2021 року

BofA погіршив прогноз падіння ВВП України в 2020 році до 6,8%

Доходи держбюджету у травні-2020 недовиконано на 2,2%

Дефіцит держбюджету за 5 міс.-2020 становив 47,8 млрд грн - Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА