Інтерфакс-Україна
17:00 25.05.2018

Мета переговорів Україна-РФ-ЄС щодо транзиту газу - визначення його параметрів і гарантій після 2019 року

2 хв читати
Мета переговорів Україна-РФ-ЄС щодо транзиту газу - визначення його параметрів і гарантій після 2019 року

Тристоронні переговори України, Росії та Євросоюзу з питання транзиту російського газу через Україну після 2019 року мають бути сфокусовані на встановленні термінів нової угоди й основних параметрів транзиту, заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, який днями виступив з ініціативою якнайшвидшого їх проведення.

Під час дискусії про український газотранспортний маршрут після 2019 року в Брюсселі у п'ятницю він зазначив, що серед цих параметрів - мінімальний річний обсяг транзиту, рівень тарифу та можливі гарантії, тоді як інші деталі мають відпрацювати між собою безпосередньо компанії.

М.Шефчович наголосив, що Україна є одним із найважливіших транспортних маршрутів для транспортування російського газу до Європи. Він нагадав, що у 2017 році в складних умовах ним було транспортовано 93 млрд кубометрів, що стало найбільшим показником за останні сім років. Віце-президент Єврокомісії зазначив, що останні роки підтвердили надійність цього маршруту та професіоналізм у його управлінні, незважаючи на виклики, що стояли перед Україною.

"Єврокомісія займає позицію, що Україна має залишатися важливою транзитною країною після завершення 1 січня 2020 року контракту з "Газпромом". Продовження довгострокового транзиту російського газу через Україну стратегічно важливе і має величезний вплив на енергетичну безпеку ЄС і України, з точки зору і чинників економіки, і чинників безпеки постачань", - сказав М.Шефчович.

Він додав, що з цього питання існує повний консенсус серед країн-членів ЄС, водночас зазначивши, що російський газ залишається важливим джерелом для Євросоюзу.

"Тому тристоронні переговори з цього питання необхідно розпочати якомога раніше, щоб досягти згоди", - пояснив віце-президент ЄК.

Він повідомив, що на початку цього тижня написав листа російському й українському уряду з пропозицією розпочати таку тристоронню дискусію в найближчі тижні й особисто передав його українському прем'єру Володимиру Гройсману вранці у п'ятницю в Брюсселі.

М.Шефчович також зазначив, що Німеччина і Франція, які є учасниками чотиристороннього "нормандського формату", підтримують таку позицію.

Коментуючи підсумки зустрічі з В.Гройсманом, що відбулася вранці, віце-президент Єврокомісії припустив, що такі тристоронні переговори можуть минути конструктивно й завершитися хорошою угодою.

Говорячи про гарантії, він назвав європейське законодавство й арбітраж. У зв'язку з цим М.Шефчович висловив думку, що нещодавні рішення Стокгольмського арбітражу стосовно судових спорів між "Нафтогазом" і "Газпромом" є хорошою основою для відновлення відносин між компаніями.

"Ми схвалили рішення Стокгольма. Вважаємо, що це в інтересах усіх - виконувати його", - сказав віце-президент Єврокомісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА