19:10 29.05.2018

Спільне управління українською ГТС забезпечить європейських споживачів енергоресурсів

2 хв читати
Спільне управління українською ГТС забезпечить європейських споживачів енергоресурсів

Спільне управління газотранспортною системою (ГТС) України надасть додаткові гарантії сталого транзиту до Європи та забезпечить європейських споживачів газом, наголосив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Нам треба забезпечити спільне управління ГТС. Це забезпечить європейських споживачів. Але вирішення питання залежить і від наших рішень. У нас є група високого рівня (Координаційна рада з питань проведення реформ у ПЕК - ІФ). Її пропозиції та рішення становлять основу наших подальших дій", - сказав він на засіданні Координаційної ради з питань проведення реформ у паливно-енергетичному комплексі, повідомила прес-служба уряду.

В.Гройсман нагадав, що в контексті питання ГТС обговорюються питання реформування НАК "Нафтогаз України" та протидії будівництву газопроводу "Північний потік-2".

"Минулого тижня, під час візиту до Брюсселя, я взяв участь у міжнародній конференції з енергетичних питань. Ми про "Північний потік-2". Позиція Європейської Комісії, США в тому, що це новий вид впливу РФ на європейських споживачів. Це небезпідставно", - зазначив прем'єр.

Учасники засідання погодилися з тим, що політика України щодо ГТС має бути максимально прозорою та зрозумілою для партнерів.

"Головна мета енергореформ - створення прозорого ринку всередині держави і забезпечення наших транзитних можливостей. У середньостроковій перспективі ми відмовлятимемося від імпорту. Тому питання функціонування ГТС як незалежної структури постачання газу європейським споживачам постануть у новому форматі, треба прискорити певні процеси - з точки зору реалістичності. З 2020 року маємо побудувати нову систему управління ГТС - надійно і стабільно. Ми це можемо забезпечити", - заявив прем'єр.

На своїй сторінці у Facebook В.Гройсман написав, що технічно Україна є прямим конкурентом газпромівського проекту "Північний потік-2".

"Але по факту, наша ГТС - єдина, вже побудована, міцна, потужна і, головне, політично незаангажована альтернатива всім спробам росіян нав'язати європейцям свою газову кабалу. Від нас потрібне одне - зрозумілі і прозорі рішення", - зазначив прем'єр.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА