Інтерфакс-Україна
09:13 30.05.2018

Координаційна рада з реформ у ПЕК пропонує передати "МГУ" в управління "Нафтогазу" з виведенням компанії на самостійну роботу в 2020 році

2 хв читати
Координаційна рада з реформ у ПЕК пропонує передати "МГУ" в управління "Нафтогазу" з виведенням компанії на самостійну роботу в 2020 році

Координаційна рада з питань проведення реформ у паливно-енергетичному комплексі (ПЕК) пропонує передати ПАТ "Магістральні газопроводи України" в управління НАК "Нафтогаз України" зі стартом самостійної роботи компанії у 2020 році, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді.

"На сьогоднішньому засіданні координаційної ради розглянули низку сценаріїв з анбандлінгу - базовим обрано алгоритм, за якого "МГУ" передаються в управління "Нафтогазу", отримують активи (газотранспортну систему - ІФ), сертифікуються як оператор ГТС. А після завершення дії контракту з "Газпромом", з 1 січня 2020 року, "МГУ" виводяться з-під управління "Нафтогазу" й розпочинають самостійну роботу", - сказав він.

Співрозмовник агентства додав, що цей алгоритм дій схвалили українська сторона, представники Енергетичного співтовариства, міжнародних фінустанов, і він не суперечить рішенню Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту. Водночас алгоритм іще допрацьовуватиметься й уточнюватиметься протягом кількох тижнів - планується, що активну участь у цьому процесі візьме наглядова рада "МГУ".

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 9 листопада 2016 року вирішив створити ПАТ "Магістральні газопроводи України" в рамках поділу НАК "Нафтогаз України" за напрямами діяльності. В середині червня 2017 року Кабмін затвердив перелік і план передання матеріальних активів газотранспортної системи від "Укртрансгазу" в МГУ.

За рішенням уряду майно, яке наразі використовує "Укртрансгаз" для транспортування газу, має бути передане "МГУ" протягом 30 днів від моменту набуття чинності остаточного рішення Стокгольмського арбітражу в спорі між "Нафтогазом України" та російським "Газпромом" за транзитним контрактом.

Водночас, на думку голови НАК Андрія Коболєва, необхідно змінити раніше прийняту Кабінетом Міністрів модель анбандлінгу "Нафтогазу". За його словами, з урахуванням рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким "Нафтогаз" у найближчі два роки отримуватиме гроші від транзиту через ГТС України 110 млрд куб. м російського газу незалежно від фактичних обсягів транспортування, раніше прийнята модель анбандлінгу має бути скоригована.

Виниклу колізію з анбандлінгом НАК має вирішити Координаційна рада з реформ у ПЕК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Є певне затягування з призначенням СЕО "Укренерго" через додаткову оцінку кандидатів – глава київського офісу ЕС

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

Співвласники Enzym Group та Kormotech, родина Вовк створила Міжнародну наглядову раду для глобальної експансії бізнесу

Експорт українським морським коридором у квітні скоротився на 45%

Україна отримала понад $133 млрд фіндопомоги від партнерів за 3 роки

"Укрнафтобуріння" у 2024р. отримало 1,19 млрд грн чистого прибутку

Очільник Миколаївської ОВА закликав бізнес скористатися грантами, пообіцяв $1000 за повідомлення про хабар

"Укрнафта" розпочинає геологорозвідку на Олеській ділянці

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії отримав 2 млрд грн за рік продажів санкційного майна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА