09:13 30.05.2018

Координаційна рада з реформ у ПЕК пропонує передати "МГУ" в управління "Нафтогазу" з виведенням компанії на самостійну роботу в 2020 році

2 хв читати
Координаційна рада з реформ у ПЕК пропонує передати "МГУ" в управління "Нафтогазу" з виведенням компанії на самостійну роботу в 2020 році

Координаційна рада з питань проведення реформ у паливно-енергетичному комплексі (ПЕК) пропонує передати ПАТ "Магістральні газопроводи України" в управління НАК "Нафтогаз України" зі стартом самостійної роботи компанії у 2020 році, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді.

"На сьогоднішньому засіданні координаційної ради розглянули низку сценаріїв з анбандлінгу - базовим обрано алгоритм, за якого "МГУ" передаються в управління "Нафтогазу", отримують активи (газотранспортну систему - ІФ), сертифікуються як оператор ГТС. А після завершення дії контракту з "Газпромом", з 1 січня 2020 року, "МГУ" виводяться з-під управління "Нафтогазу" й розпочинають самостійну роботу", - сказав він.

Співрозмовник агентства додав, що цей алгоритм дій схвалили українська сторона, представники Енергетичного співтовариства, міжнародних фінустанов, і він не суперечить рішенню Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту. Водночас алгоритм іще допрацьовуватиметься й уточнюватиметься протягом кількох тижнів - планується, що активну участь у цьому процесі візьме наглядова рада "МГУ".

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 9 листопада 2016 року вирішив створити ПАТ "Магістральні газопроводи України" в рамках поділу НАК "Нафтогаз України" за напрямами діяльності. В середині червня 2017 року Кабмін затвердив перелік і план передання матеріальних активів газотранспортної системи від "Укртрансгазу" в МГУ.

За рішенням уряду майно, яке наразі використовує "Укртрансгаз" для транспортування газу, має бути передане "МГУ" протягом 30 днів від моменту набуття чинності остаточного рішення Стокгольмського арбітражу в спорі між "Нафтогазом України" та російським "Газпромом" за транзитним контрактом.

Водночас, на думку голови НАК Андрія Коболєва, необхідно змінити раніше прийняту Кабінетом Міністрів модель анбандлінгу "Нафтогазу". За його словами, з урахуванням рішення Стокгольмського арбітражу, згідно з яким "Нафтогаз" у найближчі два роки отримуватиме гроші від транзиту через ГТС України 110 млрд куб. м російського газу незалежно від фактичних обсягів транспортування, раніше прийнята модель анбандлінгу має бути скоригована.

Виниклу колізію з анбандлінгом НАК має вирішити Координаційна рада з реформ у ПЕК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" з 1 травня підвищить зарплату працівникам виробничих та ремонтних підприємств в Україні

Європейські компанії не зможуть надавати профпослуги своїм "дочкам" у РФ із червня

NovaPay сформувала мережу з 2,8 тис POS-терміналів по Україні

США в рамках тиску на РФ готують санкції проти деяких китайських банків - ЗМІ

"Укрнафта" збільшила запаси на 3 млн тонн нафти та 0,6 млрд куб. м газу

ВР розгляне питання звільнення семи членів Рахункової палати - Железняк

Розвиток ринку біометану допоможе аграріям диверсифікувати бізнес - Мінагрополітики

Moneyveo планує збільшити частку на ринку споживчого кредитування до 14,5-16,5% у 2024 р.

Фінкомпанії з обмеженням ставки за мікрокредитами 1% на добу будуть обережнішими у виборі клієнтів - думка

"Метінвест" у I кв. наростив сплату податків до бюджету України на 70%, до 4,2 млрд грн - СЕО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА