10:19 30.05.2018

"Нафтогаз" розпочав процес стягнення з "Газпрому" боргу в $2,6 млрд

2 хв читати
"Нафтогаз" розпочав процес стягнення з "Газпрому" боргу в $2,6 млрд

НАК "Нафтогаз України" розпочав процес стягнення з ПАТ "Газпром" (РФ) боргу в $2,6 млрд у зарубіжних судах на виконання рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в українському уряді.

За його словами, робота триває у Швейцарії, Нідерландах і Великій Британії в рамках статті 5 Нью-Йоркської конвенції про визнання і приведення у виконання іноземних арбітражних рішень.

"Газпром" напевно оскаржуватиме арешт у місцевих судах. Якщо суд відмовить, тоді можна буде сказати, що накладено арешт", - зазначив співрозмовник агентства.

Раніше джерело в галузі повідомило "Інтерфаксу", що арбітражний процес між "Газпромом" і "Нафтогазом України" за транзитним контрактом може вплинути на акції проектних компаній морських газопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2". Ідеться про накладення забезпечувальних заходів на акції Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. За його даними, ці акції вже заморожено.

Офіційного підтвердження інформації про арешт акцій проектних компаній "Інтерфакс" не має. У прес-службі "Газпрому" зазначили, що займаються з'ясуванням цього питання. В "Нафтогазі України" на запит "Інтерфаксу" поки що не відповіли. Представник Nord Stream 2 наразі недоступний для коментарів.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату "Газпромом" "Нафтогазу України" штрафу в розмірі $4,7 млрд за транзитним контрактом. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" зобов'язаний виплатити НАК $2,56 млрд. "Газпром" направив до апеляційного суду округу Свеа заяву про повне скасування рішення.

Головний комерційний директор НАК компанії Юрій Вітренко наприкінці березня зазначав, що процес стягнення може тривати до півроку. Він, зокрема, не виключив можливості арешту газу російської компанії в підземних сховищах Європи або акцій оператора "Північний потік" у швейцарському суді для стягнення боргу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА