Інтерфакс-Україна
16:59 01.06.2018

Суд знову розгляне питання стягнення частини прибутку "Газтранзиту" в рахунок антимонопольного штрафу "Газпрому"

2 хв читати
Суд знову розгляне питання стягнення частини прибутку "Газтранзиту" в рахунок антимонопольного штрафу "Газпрому"

 Господарський суд Києва знову розгляне питання стягнення на користь держбюджету України частини чистого прибутку ПрАТ "Газтранзит" у рахунок антимонопольного штрафу російського "Газпрому".

Як повідомляється в Єдиному держреєстрі судових рішень, суд призначив засідання в цій справі, ініційованій Державною виконавчою службою, на 12 червня.

Раніше Господарський суд Києва вже двічі ухвалював рішення про стягнення до держбюджету частини чистого прибутку "Газтранзиту" - 79,877 млн грн, нарахованих у вигляді дивідендів "Газпрому". Однак обидва рази рішення було скасовано у вищих інстанціях і направлено на повторний розгляд.

Як повідомлялося, в січні 2016 року АМКУ оштрафував ПАТ "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення кілька разів підтверджували українські суди. Пізніше сума штрафу зросла вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату.

"Газпрому" й "Нафтогазу" належить по 40,2% акцій "Газтранзиту", ще 19,6% акцій - турецькій компанії Turusgas.

ПрАТ "Газтранзит" (Київ) було створено в листопаді 1997 року для реалізації міжурядових угод між Україною і РФ, а також "Газпромом" і "Нафтогазом України" (тоді "Укргазпром") щодо збільшення обсягів транзиту російського газу до Туреччини й на Балкани.

"Газтранзит" у 1999-2001 роках реалізував першу фазу проекту з нарощування потужності магістрального газопроводу - будівництво компресорної станції (КС) "Тарутине" (Одеська обл.), що дало змогу збільшити пропускну спроможність газопроводу на 3,9 млрд куб. м на рік - до 20 млрд куб. м в рік. Промислова експлуатація нової станції розпочалася у травні 2001 року. В червні 2005-го між одним із лупінгів і переходом через Дунай у районі КС "Орлівка" "Газтранзит" ввів в експлуатацію технологічну перемичку завдовжки 1,6 км з вузлом редукування газу. Реалізовані заходи дозволили збільшити пропускну спроможність газопроводу Ананьїв-Тирасполь-Ізмаїл до 21,6 млрд куб. м на рік.

У структурі компанії також головний офіс, який займає триповерховий особняк у центрі Києва, і житлове містечко обслуговуючого персоналу КС "Тарутине" (Тарутинський район, Одеська обл.)

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА