Інтерфакс-Україна
10:57 06.06.2018

Затоплення шахт на окупованій території Донбасу поширюється на підконтрольні Україні шахти

2 хв читати
Затоплення шахт на окупованій території Донбасу поширюється на підконтрольні Україні шахти

 Затоплення підземними водами шахт на непідконтрольній Україні частині Донбасу поступово призводить до аналогічних процесів в шахтах, розташованих на підконтрольній українському уряду території, повідомляє заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

"Процес затоплення шахт починається на окупованій території і поступово досягає шахт, розташованих на контрольованій урядом території. Зверніть увагу: обсяг шахтних вод, що надходять в шахту "Золоте"(контрольована територія) становить 940 тонн на годину", - написав Г. Тука на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу вранці.

Заступник міністра нагадав, що для того, щоб збільшити потужності водовідведення, уряд України нещодавно виділив 131 млн грн на закупівлю обладнання і проведення робіт. "Додаткове водовідведення вимагає наявності шести спеціальних насосів. Вага одного становить близько 10 тон", - додав він.

Як повідомлялося, 25 квітня на засіданні Кабміну уряд прийняв рішення виділити Міністерству енергетики та вугільної промисловості України 131,188 млн грн на першочергові заходи із запобігання надзвичайним ситуаціям у зв'язку із затопленням шахт Першотравнево-Стаханівського району (Луганська обл.).

За ці кошти заплановано посилити водовідливний комплекс на шахті "Золоте" ДП "Первомайськвугілля". За рахунок таких заходів заплановано запобігти затопленню цієї шахти, а також шахт "Карбоніт", "Гірська" того ж ДП з виходом шахтних вод на поверхню р.Лугань і загрозою підтоплення забудованих територій з населенням 80 тис. осіб. (населені пункти Кіровськ, Первомайськ, Золоте, Гірське, Карбоніт).

Згідно з експертними висновками до розпорядження уряду, таке затоплення можливе у зв'язку з надходженням води з недіючих шахт "Першотравнева" та "Голубовська", що мають гідрогеологічні сполучення з шахтами "Золоте", "Карбоніт", "Гірська".

Кабмін у 2017 році вже виділяв на цей проект 86,963 млн грн, проте освоєно лише 9,954 млн грн через тривалий термін виготовлення обладнання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА