Інтерфакс-Україна
15:58 06.06.2018

Кіпрський суд ухвалив рішення про "розмороження" активів СКМ у спорі щодо "Укртелекому"

3 хв читати
Кіпрський суд ухвалив рішення про "розмороження" активів СКМ у спорі щодо "Укртелекому"

 Окружний суд Нікосії ухвалив рішення на користь фінансово-промислової групи України "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ), однієї з провідних в Україні, в спорі з компанією Raga Establishment стосовно статусу "Укртелекому", скасувавши розпорядження кіпрського суду від 27 грудня 2017 року про обмеження на відчуження ("замороження") деяких активів групи СКМ.

"Активи СКМ розморожено", - йдеться в повідомленні прес-служби СКМ у середу.

Директор із міжнародних відносин та зв'язків з інвесторами CКM Джок Мендоза-Вілсон, чиї слова наведено в релізі, уточнив, що йдеться про зняття всіх обмежень на розпорядження активами групи СКМ, які були накладені за грудневою забороною суду.

"У своєму рішенні суд зазначив, що в грудні 2017 року компанія Raga неправомірно добилася судової заборони, для якої були відсутні реальні підстави. Це наочно демонструє поведінку Raga в спорі та істинний характер її позовів проти групи СКМ на території Кіпру", - наголосив Дж.Мендоза-Вілсон.

Він заявив, що СКМ продовжить активно захищатися від позовів Raga Establishment і обстоювати свої позиції на території Кіпру та в інших юрисдикціях.

Як повідомлялося, наприкінці 2017 року в результаті правового спору групи СКМ із компанією Raga Establishment щодо статусу "Укртелекому" Окружний суд Нікосії наклав тимчасовий арешт на суму до $820 млн на низку компаній групи СКМ, розташованих на Кіпрі.

СКМ обстоює в судах позицію, що Raga Establishment не виконала обов'язкові умови договору купівлі-продажу "Укртелекому", укладеного з українською групою в 2013 році. Зокрема, в цьому договорі Raga заявляла про виконання умов приватизаційного договору 2011 року з Фондом держмайна України, згідно з яким вона взяла на себе зобов'язання активно інвестувати в розвиток інфраструктури "Укртелекому".

"Дізнавшись, що Raga не виконала умови приватизаційного договору з державою Україна, група СКМ спробувала розірвати угоду про купівлю і вимагала повернути їй передоплату у розмірі $100 млн. Проте Raga Establishment подала позов проти CКM (до Лондонського міжнародного арбітражного суду, LCIA - ІФ) із вимогою виплатити їй повну суму у розмірі $760 млн за актив, який може бути повернений у державну власність", - йдеться в релізі СКМ.

У вересні 2016 року СКМ подала зустрічний позов в LCIA, вимагаючи анулювати угоду купівлі-продажу "Укртелекому", в результаті чого його акції було б повернено Raga, проте LCIA прийняв рішення на користь Raga, зобов'язавши СКМ доплатити близько $760 млн за "Укртелеком".

Доки тривали арбітражні розгляди, у квітні 2017 року ФДМ подав позов про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу "Укртелекому" через невиконання покупцем зобов'язань за цим договором. Українські суди постановили розірвати приватизаційний договір щодо "Укртелекому" через невиконання інвестзобов'язань, повернути акції компанії в держвласність. Вони також зобов'язали ТОВ "ЕСУ" (колишня дочірня компанія Raga, що виступала безпосереднім покупцем "Укртелекому" під час приватизації, а тепер дочірня компанія СКМ) сплатити штраф у розмірі $81 млн. Нині цей спір перебуває на стадії касації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сьогоднішні власники валютних ОВДП не зможуть їх продати без змін Нацбанком його регулювання

Зеленський обговорив з міністром фінансів довгострокові перспективи України

АМКУ надав дозвіл на концентрацію 100% акцій ОГХК підконтрольним NEQSOL Holding ТОВ "Цемін Україна"

БЕБ підозрює 50 тис. ФОП у протиправних схемах, більшість з них - молодь

АМКУ оштрафував ДМЗ групи DCH Ярославського на 350 тис. грн за неподання інформації

Фармацевти звертаються до президента із закликом захистити реформу та зберегти прозорі правила на ринку

Чистий прибуток Укрексімбанку у І кв.-2025 зріс на 26,0% – до 2,4 млрд грн

Власник "Київхліба" заснував власне аграрне підприємство і цьогоріч отримає перший врожай

Обсяги виробництва молока в січні-квітні на 4% менше минулорічних, експорт під загрозою через очікувані квоти ЄС

Україна та МВФ досягли домовленості на рівні персоналу щодо 8-го перегляду програми EFF

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА