21:00 07.06.2018

Незалежна асоціація банків України пропонує змінити процедуру банкрутства фізичних осіб у проекті Кодексу з процедур банкрутства

3 хв читати
Незалежна асоціація банків України пропонує змінити процедуру банкрутства фізичних осіб у проекті Кодексу з процедур банкрутства

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує під час підготовки до другого читання у Верховній Раді проекту Кодексу з процедур банкрутства (№8060) змінити процедуру банкрутства фізичних осіб, повідомила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

"Якщо говорити про процедуру банкрутства фізичних осіб, то в такому вигляді, як вона прийнята в першому читанні, її введення призведе до дисбалансу інтересів кредиторів і боржників на користь останніх, численних зловживань із боку фізичних осіб-боржників, які матимуть законодавчо встановлену можливість штучно позбавлятися від своїх боргів", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами О.Коробкової, НАБУ пропонує, щоб процедуру банкрутства фізичної особи міг ініціювати лише боржник - фізична особа. До подання заяви про банкрутство боржник має подати декларації щодо його майнового стану та його сім'ї за останні три роки. Якщо зазначена інформація виявиться недостовірною - боржник втрачає можливість звільнитися від зобов'язань. Пропонується також встановити верхню межу заборгованості для ініціювання процедури відновлення платоспроможності/банкрутства (близько 6 млн грн) і термін (наприклад, п'ять років після визнання особи банкрутом), протягом якого така особа не може повторно ініціювати стосовно себе процедуру банкрутства. Це виключить можливість для боржників, які є поручителями великого бізнесу і кінцевими його бенефіціарами, "обнулити" свої зобов'язання перед кредиторами.

Як зазначила О.Коробкова, проект Кодексу з процедур банкрутства також обов'язково має передбачати обмеження в частині банкрутства фізичних осіб. Наприклад, після визнання банкрутом фізична особа протягом п'яти років не може без зазначення інформації про банкрутство брати на себе зобов'язання за договорами позики та кредитними договорами, укладати договір поручительства, передавати майно в заставу, обіймати керівні посади в державних органах, що потребують підтвердження бездоганної ділової репутації.

"Що стосується запровадження нового інструменту - банкрутства фізичних осіб, то це початок нової епохи для України, цей інструмент має дати можливість людям, що потрапили в складну фінансову ситуацію, відновити свою платоспроможність, і, враховуючи набутий досвід, розпочати життя з нової сторінки", - сказала О.Коробкова.

Як повідомляється в прес-релізі Банку Кредит Дніпро з посиланням на заступника начальника управління з роботи з проблемними активами фінустанови Олену Єрмолову, яка є керівником робочої групи від НАБУ при Міністерстві юстиції з доопрацювання положень Кодексу з процедур банкрутства, законопроект, ухвалений ВР у першому читанні в березні 2018 р., покликаний зробити процедуру відновлення платоспроможності боржників та їх банкрутства ефективнішою і прозорішою, виключити численні зловживання, коли майно банкрутів продають за копійки і кредитори не можуть вплинути на цей процес. "Зміни мають запобігти широко розповсюдженій практиці, коли процедури банкрутства неплатоспроможних боржників тривають роками, при цьому боржники надалі працюють, використовують активи своїх підприємств й отримують прибуток, а кредитори не отримують ані копійки як погашення своїх вимог", – сказала вона. При цьому банкір додала, що проект кодексу передбачає введення нової для України процедури банкрутства фізичних осіб на додачу до наявної можливості банкрутства фізичної особи-підприємця.

"Ми вважаємо, що ініціювати відкриття справи про банкрутство фізичної особи може лише сама фізична особа, це її право, а не обов'язок. Заявник має представити декларацію про доходи і майно - свої та своєї сім'ї. Кредитори перевірять представлену інформацію й у разі доброчесності заявника мають запропонувати прийнятні умови реструктуризації боргів із можливістю їх часткового прощення; в разі виявлення недобросовісної поведінки кредитори мають право ухвалити рішення про незастосування до цієї фізичної особи процедури банкрутства та звільнення від боргів", - сказала О.Єрмолова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Через бойові дії та техпорушення на ранок, 15 вересня, залишаються без електропостачання 640 населених пунктів - Міненерго

Норма про 50% податок на прибуток банків повернулася в законопроєкт про зростання податків - нардеп

Кабмін знизив максимальні ставки за "5-7-9" на 4 п.п. і дозволив поєднувати програму з партнерськими

Мінфін України має намір незабаром запустити switch-операції на ринку ОВДП

Бюджетний комітет схвалив законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2024 до другого читання - нардеп

Україна в п'ятницю бере аварійні поставки е/е у трьох країн - "Укренерго"

Голова бюджетного комітету Ради внесла правку про додаткове скорочення видатків на 628 млн грн у держбюджеті-2024

НБУ має намір зберігати опердизайн за системою "нижньої межі" й досить високі реальні процентні ставки

НБУ затвердив режим гнучкого інфляційного таргетування - Основні засади грошово-кредитної політики

ХАРП вважає дискримінаційними умови тендерів "ЗЕРЗ" на підшипники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА