19:27 09.06.2018

Глава Нацбанку Смолій: п'ятий транш МВФ очікуємо восени

2 хв читати
Глава Нацбанку Смолій: п'ятий транш МВФ очікуємо восени

Голова Національного банку України Яків Смолій вважає, що Україна до осені може отримати п'ятий транш від Міжнародного валютного фонду

"Четвертий перегляд програми і отримання п'ятого траншу МВФ ми очікуємо до осені. Україна брала на себе певні зобов'язання. Понад рік ми чекаємо перегляду з кількох причин", - сказав банкір в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня. Україна" (ZN.UA)

За його словами, перша причина - формування ціни на газ за принципом імпортного паритету.

"Під це зобов'язання фінансування вже надійшло. Але ми його досі не виконали. Причини зрозумілі - піднімати тарифи на газ перед виборами ніхто не погоджується", - зазначив Я.Смолій.

Друга причина, додав глава НБУ, - це Антикорупційний суд, закон про який на цьому тижні прийняла Верховна Рада.

Раніше відправлений на поточному тижні у відставку міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що Київ планував отримати черговий транш МВФ у червні.

Я.Смолій також заявив в інтерв'ю ZN.UA, що монетарна політика НБУ буде жорсткою. Також не існує альтернативи співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Підвищення соціальних стандартів - це, звичайно, добре, але жити насправді успішно і заможно можна тільки за рахунок реальних доходів, які створює економіка. Якщо ж замість створення умов для розвитку економіки, які підвищили б доходи і населення, і держави, розраховувати лише прийти до Національного банку, щоб він закрив нестачу коштів, то тут ми не знайдемо спільної мови. А внаслідок таких дій інфляційні тиски посиляться і з'являться загрози, що інфляція перевищить наші цільові показники, тому однозначно, наша монетарна політика буде жорсткою, - сказав глава Нацбанку. - Але якщо ми говоримо про структурні заходи, то змушені повертатися до питання співпраці з Міжнародним валютним фондом, адже кращої комплексної програми реформування економіки у нас, на жаль, немає".

За словами Я Смолія, у України є накопичені борги і щорічний держбюджет, і якщо щорічно приймати бюджет з дефіцитом і не зменшувати його, то проблема ніколи не зникне.

"Щоб перекривати дефіцит бюджету, доведеться знову і знову вдаватися до запозичень, лише нарощуючи державний борг. У нас бюджет затверджує парламент, і саме депутатів необхідно переконувати, що на всі їхні примхи коштів точно ніколи не вистачить", - підкреслив глава НБУ.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА