14:17 13.06.2018

Європарламент затвердив третю програму макрофінансової допомоги Україні на EUR1 млрд

2 хв читати
Європарламент затвердив третю програму макрофінансової допомоги Україні на EUR1 млрд

Європейський парламент схвалив третю програму макрофінансової допомоги для України, яка передбачає виділення EUR1 млрд кредитів у разі виконання Києвом низки умов.

Таке рішення підтримали 527 депутатів, висловилися проти - 124, утрималися - 29.

"Очікую прийняття найближчим часом остаточного рішення з боку Ради ЄС", - написав на своїй сторінці у Facebook президент України Петро Порошенко, схваливши рішення Європарламенту.

Як повідомлялося, Рада ЄС попередньо вже схвалила надання Україні цієї фінансової допомоги в розмірі EUR1 млрд, яку, як очікується, буде використано протягом найближчих двох років. Метою надання коштів є "економічна стабілізація і програма проведення структурних реформ".

Рада ЄС раніше зазначала, що безпосереднє виділення коштів у рамках третьої програми макрофінансової допомоги залежатиме від поваги з боку України до демократичних механізмів, верховенства права і гарантій поваги прав людини.

"Умови (надання фіндопомоги - ІФ) буде визначено в меморандумі про взаєморозуміння між Україною та Комісією (Єврокомісією - ІФ). Комісія відповідатиме за надання макроекономічної допомоги. Комісія та Європейська служба зовнішніх справ стежитимуть за виконанням умов", - зазначалося в повідомленні.

Попередні умови Європарламент, Рада ЄС і Єврокомісія сформулювали у спільній заяві. Основними умовами є запуск системи перевірки електронних декларацій, перевірки даних про бенефіціарів компаній, створення спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Крім того, в меморандумі буде закладено умови щодо боротьби з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків.

"Якщо умови не виконуються, комісія тимчасово призупиняє або скасовує надання макрофінансової допомоги", - зазначалося в проекті спільної заяви Європарламенту, Ради Європи та Єврокомісії.

Згідно з проектом документів, оприлюднених на сайті Ради Європи, передумовою для надання макрофінансової допомоги також є повага України до ефективних демократичних механізмів, зокрема до багатопартійної парламентської системи.

Згідно з оприлюдненими матеріалами, макрофінансова допомога виділяється на термін до 15 років. Її буде поділено на два транші, розміри яких визначатимуться додатково. Програма діятиме 2,5 року від моменту набуття чинності меморандуму та взаєморозуміння з Україною.

Спочатку передбачається, що кошти макрофінансової допомоги буде виділено Нацбанку, однак можлива ситуація, коли кінцевим їхнім бенефіціарним одержувачем стане Мінфін.

Євросоюз нагадує, що з 2014 року надав Україні EUR2,81 млрд макрофінансової допомоги. Третій транш другої програми макрофінансової допомоги на EUR600 млн було скасовано 18 січня 2018 року через невиконання країною узгоджених умов.

Необхідність у третій програмі виникла у зв'язку з тим, що в листопаді 2017 року місія МВФ переглянула свої оцінки потреби країни в зовнішньому фінансуванні, відзначивши додатковий розрив у $4,5 млрд на 2018-2019 рр.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава ФРБ Атланти чекає лише короткострокових наслідків коронавірусу для економіки

Мінекономіки пропонує виділяти 15-17 млрд грн держпідтримки на промисловість із 2021 року

Курс гривні на міжбанку в п'ятницю знизився до 24,4625 грн/$1

Переможцем тендеру на будівництво мосту в Запоріжжі стала турецька Onur Taahhut

ЄІБ обговорює можливість фінансування 10 проектів у держсекторі в Україні в 2020 році - голова українського представництва

Вісім українських стартапів отримали від держави майже 9 млн грн

Підприємці можуть відмовитися від зберігання чеків платіжних терміналів - роз'яснення податкової

Група дорожньо-будівельних компаній "Ростдорстрой" здійснить ребрендинг і змінить назву на RDS

Уряд України планує обмежити держпідтримку АПК у 2020 році на рівні 50 млн грн в одні руки

83% українських пенсіонерів отримують пенсію, нижчу за фактичний прожитковий мінімум

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА