13:19 14.06.2018

Запровадження накопичувальної пенсійної системи потребує затвердження розміру внесків - заступник голови Пенсійного фонду

2 хв читати
Запровадження накопичувальної пенсійної системи потребує затвердження розміру внесків - заступник голови Пенсійного фонду

 Передбачене пенсійною реформою впровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення - накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування - потребує затвердження розміру внесків, заявив заступник голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін.

"Ключовою вимогою для впровадження є визначення ставки: доти, доки не буде ухвалено закон про встановлення ставки відрахувань, накопичувальна система не почне працювати. Настане 1 січня 2019 року (законодавчо встановлена дата запуску другого рівня - ІФ), буде накопичувальна система, але в ній не буде грошей", - сказав він під час науково-практичної конференції Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) в Одесі.

У законах "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відсутній чіткий термін затвердження відповідних внесків.

Водночас президент УАІБ Дмитро Леонов звернув увагу, що в останньому нормативному акті зазначено: "Кабінету Міністрів України до 1 липня 2018 року створити інституційні передумови для впровадження накопичувального пенсійного фонду".

Народний депутат Юрій Соловей (член фракції "БПП") також наголосив на необхідності призначення Ради накопичувального фонду.

У свою чергу В.Машкін звернувся до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення", де зазначено, що Рада накопичувального фонду складається з 14 членів, яких на пропорційній основі призначають президентом України та Верховна Рада.

"Ми не призначаємо раду, оскільки це повноваження Верховної Ради та президента України відповідно до закону", - наголосив заступник голови Пенсійного фонду.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 жовтня 2017 року затвердила пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

Закон, зокрема, передбачає впровадження з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування.

Не брати участь у накопичувальній системі можуть застраховані особи, яким на 1 січня 2019 року залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку.

Кабінету Міністрів доручено до 1 липня 2018 року забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА