Інтерфакс-Україна
13:19 14.06.2018

Запровадження накопичувальної пенсійної системи потребує затвердження розміру внесків - заступник голови Пенсійного фонду

2 хв читати
Запровадження накопичувальної пенсійної системи потребує затвердження розміру внесків - заступник голови Пенсійного фонду

 Передбачене пенсійною реформою впровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення - накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування - потребує затвердження розміру внесків, заявив заступник голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін.

"Ключовою вимогою для впровадження є визначення ставки: доти, доки не буде ухвалено закон про встановлення ставки відрахувань, накопичувальна система не почне працювати. Настане 1 січня 2019 року (законодавчо встановлена дата запуску другого рівня - ІФ), буде накопичувальна система, але в ній не буде грошей", - сказав він під час науково-практичної конференції Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ) в Одесі.

У законах "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення" і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" відсутній чіткий термін затвердження відповідних внесків.

Водночас президент УАІБ Дмитро Леонов звернув увагу, що в останньому нормативному акті зазначено: "Кабінету Міністрів України до 1 липня 2018 року створити інституційні передумови для впровадження накопичувального пенсійного фонду".

Народний депутат Юрій Соловей (член фракції "БПП") також наголосив на необхідності призначення Ради накопичувального фонду.

У свою чергу В.Машкін звернувся до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне забезпечення", де зазначено, що Рада накопичувального фонду складається з 14 членів, яких на пропорційній основі призначають президентом України та Верховна Рада.

"Ми не призначаємо раду, оскільки це повноваження Верховної Ради та президента України відповідно до закону", - наголосив заступник голови Пенсійного фонду.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 жовтня 2017 року затвердила пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

Закон, зокрема, передбачає впровадження з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов'язкового пенсійного страхування.

Не брати участь у накопичувальній системі можуть застраховані особи, яким на 1 січня 2019 року залишилося менше 10 років до досягнення пенсійного віку.

Кабінету Міністрів доручено до 1 липня 2018 року забезпечити створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи пенсійного страхування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА