18:41 18.06.2018

ВР у вівторок розгляне законопроекти про автомобілі на іноземних номерах

2 хв читати
ВР у вівторок розгляне законопроекти про автомобілі на іноземних номерах

 Верховна Рада у вівторок, 19 червня, розгляне в першому читанні законопроекти зі змінами до Податкового та Митного кодексів щодо питань про автомобілі на іноземних номерах (№№8487, 8488).

"Нам треба перенести цю дискусію на рівень сесійної зали і рухатися далі. Питання надскладне і давно потребує нашого розгляду. Ці законопроекти є компромісними, вони напрацьовані спільно з усіма гілками влади, громадськими активістами, експертами, представниками "Автоєвросили", - зазначила під час погоджувальної ради голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, закликавши поставити ці законопроекти до порядку денного на 19 червня.

Зокрема, законопроект №8488 пропонує встановити штрафи за порушення термінів перебування автомобілів на закордонних номерах у режимі транзиту. Крім нинішнього штрафу розміром 8,5 тис. за порушення терміну більше, ніж на десять діб, пропонується впровадити санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб - 85 тис. грн, понад 30 діб (а також втрата або розукомплектація транспортних засобів) - 170 тис. грн штрафу, або конфіскацію авто за рішенням суду, свідчить оприлюднений на парламентському сайті текст законопроекту.

Згідно з документом, штраф за порушення термінів перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення пропонується встановити на рівні 17 тис. грн у разі перевищення терміну від 10 до 20 діб, 85 тис. грн - до 30 діб, а більше місяця - 170 тис. грн або конфіскація.

Крім цього, проект закону пропонує зобов'язати Державну фіскальну службу (ДФС) в автоматичному режимі інформувати Державну прикордонну службу та Національну поліцію про порушників митних правил тимчасового ввезення або переміщення автомобілів з іноземною реєстрацією, зазначається в документі.

Як повідомлялося, 15 червня група народних депутатів, зокрема Н.Южаніна, зареєструвала в парламенті два законопроекти: зі змінами до Податкового кодексу про зниження акцизного податку з автомобілів (№8487), а також про заборону на митне оформлення машин, що не відповідають стандарту Євро-5, та посилення контролю за переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах (№8488).

Окрім цього, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики зазначила, що найближчим часом має намір зареєструвати в парламенті законопроект у рамках BEPS (Base erosion and Profit Shifting, плану дій Організації економічного співробітництва і розвитку з протидії розмиванню оподатковуваної бази та виведенню прибутку з-під оподаткування).

"Я багато чула про те, що ми маємо вже формувати податкову базу бюджету на наступний рік. Дійсно, нам треба врешті-решт напрацювати "антиофшорний" законопроект, пакет дій, запропонований країнами ОЕСР, так званий пакет BEPS, щоб цивілізовано поставити крапку на розмиванні податкової бази і виведенні коштів в офшори. Ми це робимо. Найближчим часом зареєструємо його", - сказала депутат.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА