16:03 20.06.2018

Кабмін схвалив стратегію розвитку ОПК України на період до 2028 р.

2 хв читати
Кабмін схвалив стратегію розвитку ОПК України на період до 2028 р.

Уряд України схвалив розроблену Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) на період до 2028 року.

Проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів схвалено на його засіданні в середу.

Як заявив перший віце-прем'єр, глава МЕРТ Степан Кубів, підготовлений документ закріплює напрями середньострокових реформ ОПК, а також профільне законодавство, яке має ухвалити Верховна Рада.

"Реалізація стратегії дасть можливість розпочати другий етап реформи ОПК, основні завдання якої було сформовано у 2016-2017 рр.", - уточнив віце-прем'єр.

Він також особливо наголосив на важливості завершення передбаченої новою стратегією інституційної перебудови ОПК.

Як уточнив С.Кубів, перед винесенням на затвердження уряду проект документа пройшов відповідні консультації з Міноборони та РНБО, був схвалений на засіданні урядового комітету.

Як повідомлялося, державний концерн "Укроборонпром" у 2016 році озвучив плани щодо переведення до 2020 року в повному обсязі виробництва озброєнь і військової техніки (ОВТ) на стандарти НАТО, а також плани щодо проведення реформи ОПК. Основними напрямами реформи розглядаються: корпоратизація галузі, аудит із залученням міжнародних аудиторських компаній, кластеризація оборонних підприємств, захист технологій, а також запуск платформи розвитку оборонних інновацій. Україна пов'язує успішне проведення реформи з розширенням технологічної та промкооперації з США в ОПК. Київ також розраховує на допомогу, зокрема фінансову, американської сторони при проведенні реформи оборонної промисловості.

Відповідно до ухваленого парламентом у червні 2011 року закону, "Укроборонпром", до складу якого сьогодні входять понад 130 підприємств українського ОПК, зокрема держкомпанія "Укспецекспорт" та її дочірні підприємства, забезпечує спільно з урядом управління об'єктами держвласності в ОПК.

Наразі "Укроборонпром" готує, зокрема, оновлення законодавства про держоборонзамовлення (ДОЗ), а також нове законодавство щодо лібералізації діючої системи експорту та імпорту продукції, робіт і послуг військового призначення.

У найближчих планах також передання на розгляд уряду для подальшого направлення до ВР проектів законів "Про особливості перетворення державного унітарного комерційного підприємства ОПК в акціонерне товариство" та "Про забезпечення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в ОПК".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін затвердив порядок визначення додаткових умов для "малої" приватизації

Кабмін відповідно до міжнародних норм оновив порядок страхування космічної діяльності

Кабмін збільшив на 287 осіб граничну чисельність співробітників райдержадміністрацій у Києві

Кабмін встановив розмір річної плати за оренду держнерухомості органами фондів соцстрахування в 1 грн

Кабмін затвердив заходи щодо підвищення якості послуг мобільного зв'язку

Кабмін заборонив виплату бонусів і винагород у держкомпаніях

Кабмін спростив процедуру працевлаштування іноземців в Україні

Робгрупа при Кабміні вимагає оперативно підготувати "Центренерго" до приватизації

Кабмін готовий до консультацій з ВР щодо законопроекту про криміналізацію контрабанди

Кабмін дав Міноборони право затверджувати будпроекти за рахунок держкоштів кошторисною вартістю від 400 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА