16:03 20.06.2018

Кабмін схвалив стратегію розвитку ОПК України на період до 2028 р.

2 хв читати
Кабмін схвалив стратегію розвитку ОПК України на період до 2028 р.

Уряд України схвалив розроблену Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) на період до 2028 року.

Проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів схвалено на його засіданні в середу.

Як заявив перший віце-прем'єр, глава МЕРТ Степан Кубів, підготовлений документ закріплює напрями середньострокових реформ ОПК, а також профільне законодавство, яке має ухвалити Верховна Рада.

"Реалізація стратегії дасть можливість розпочати другий етап реформи ОПК, основні завдання якої було сформовано у 2016-2017 рр.", - уточнив віце-прем'єр.

Він також особливо наголосив на важливості завершення передбаченої новою стратегією інституційної перебудови ОПК.

Як уточнив С.Кубів, перед винесенням на затвердження уряду проект документа пройшов відповідні консультації з Міноборони та РНБО, був схвалений на засіданні урядового комітету.

Як повідомлялося, державний концерн "Укроборонпром" у 2016 році озвучив плани щодо переведення до 2020 року в повному обсязі виробництва озброєнь і військової техніки (ОВТ) на стандарти НАТО, а також плани щодо проведення реформи ОПК. Основними напрямами реформи розглядаються: корпоратизація галузі, аудит із залученням міжнародних аудиторських компаній, кластеризація оборонних підприємств, захист технологій, а також запуск платформи розвитку оборонних інновацій. Україна пов'язує успішне проведення реформи з розширенням технологічної та промкооперації з США в ОПК. Київ також розраховує на допомогу, зокрема фінансову, американської сторони при проведенні реформи оборонної промисловості.

Відповідно до ухваленого парламентом у червні 2011 року закону, "Укроборонпром", до складу якого сьогодні входять понад 130 підприємств українського ОПК, зокрема держкомпанія "Укспецекспорт" та її дочірні підприємства, забезпечує спільно з урядом управління об'єктами держвласності в ОПК.

Наразі "Укроборонпром" готує, зокрема, оновлення законодавства про держоборонзамовлення (ДОЗ), а також нове законодавство щодо лібералізації діючої системи експорту та імпорту продукції, робіт і послуг військового призначення.

У найближчих планах також передання на розгляд уряду для подальшого направлення до ВР проектів законів "Про особливості перетворення державного унітарного комерційного підприємства ОПК в акціонерне товариство" та "Про забезпечення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в ОПК".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін виділив 29,4 млн грн на допомогу сім'ям 17 загиблих і 24 учасникам АТО, які отримали інвалідність

Кабмін ввів інститут "кар'єрного радника" в Держслужбі зайнятості

Обсяг залученої Україною в І півріччі міжнародної технічної допомоги зріс на $0,4 млрд - МЕРТ

Проект держбюджету-2019 передбачає скорочення на 36,7% видатків на Мінінформполітики

Кабмін пропонує в 2019 р. направити 2,4 млрд грн за лінією МЕРТ на програми розвитку ОПК

Кабмін планує доходи зведеного бюджету в рамках держбюджету-2019 на рівні 1,293 трлн грн

У "ProZorro.Продажі" за місяць відбулися понад 70 успішних аукціонів малої приватизації, які принесли державі 85,6 млн грн

Кабмін розширив можливості з будівництва житла для дітей сиріт за рахунок держсубвенції

Кабмін розгляне проект держбюджету-2019 на засіданні 14 вересня - Насалик

Кабмін створив Центральне міжрегіональне управління Держміграційної служби в Києві та області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА