16:35 21.06.2018

Україна має потенціал для експорту власного газу -Фукс

3 хв читати

Україна за запасами газу посідає третє місце в Європі, але при цьому власний видобуток покриває лише 65% від потреби, решту 35% ми змушені імпортувати, заявляє український бізнесмен Павло Фукс.

За його словами, держава потрапляє в енергетичну залежність від країн-постачальників газу.

"Маючи такий колосальний потенціал, країна може не лише припинити закуповувати імпортний газ, щоб вижити взимку, але й почати експорт власного, пристойно заробляючи на продажу й знижуючи тарифи", - підкреслив він.

П.Фукс також зазначив, що прогнози профільнихекспертів свідчать, що навіть якщо держава не вкладатиме нічого в георозвідку, запасів вистачить більш ніж на 30 років. Крім вищевказаних переваг, розвиток власного видобутку дасть поштовх розвитку на місцях завдяки децентралізації тарозподілу доходів місцевих бюджетів.

"На території Коломацької ОТГ в Харківській області газ і конденсат видобуває "Полтавагазвидобування". За чотири місяці цього року газодобувне підприємство вклало в розвиток інфраструктури громади 3,2 млн грн, отриманих від ренти. Це 75% від усього бюджету громади. Завдяки впровадженій урядом децентралізації видобуток власного газу - це не тільки енергонезалежність держави, але й зростання добробуту і підвищення рівня життя", - навів приклад П.Фукс, озвучений на "круглому столі" в Верховній Раді щодо ключових пріоритетів реформи видобувного сектора.

Він також наголосив, що Україна повинна зробити газовидобувну галузь привабливою для інвестора.

"Без інвестицій добувати неможливо. Експерти з енергетичного сектору (в тому числі міжнародні) заявляють про підтримку розвитку вітчизняної видобувної промисловості з боку уряду. Держава визнала напрямок стратегічним. Уже реалізовано ряд важливих реформ, визнаних ключовими партнерами України, але цього недостатньо. Україна повинна зробити газовидобувну галузь інвестиційно привабливою", - зазначив він.

На думку П.Фукса, найголовніше для будь-якого інвестора - це захист власних інвестицій, а також зрозумілі та однакові для всіх умови ведення бізнесу.

Проте заразу галузі є низка проблем, зокрема: саботаж на місцях (коли облради блокують дозвіл на розробку); застаріле обладнання для буріння (знову-таки, без інвестицій не буде сучасного обладнання); відсутність прозорих аукціонів (потрібно впроваджувати міжнародні нафтогазові аукціони, де б газовидобувачі бачили перелік ділянок для розробки); невідповідність стратегічним викликам часу Державної служби геології, яка повинна нарешті стати сучасним сервісним органом, незалежним регулятором, відповідальним за нафтогазові надра; обмежений доступ до геологічної інформації, яка досі архаїчна та закрита для громадськості та потенційного інвестора. (Геологічна інформація повинна бути відкритою, як у всіх країнах, які змогли залучити чималі інвестиції в галузь (Канада, Мексика); відсутність електронних сервісів.

Міжнародна практика свідчить про необхідність створення електронних кабінетів доступу до геоінформації, які дозволять потенційним інвесторам самостійно аналізувати пропозиції уряду для прийняття інвестиційного рішення.

Бізнесмен підкреслив, що Україні необхідно продовжувати викорінювати проблеми, які роками заганяють її в газові борги та залежність.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Заявку на транзит через ГТС України збільшено до 300 млн куб. м

Росія тягнутиме з газовими переговорами до рішення апеляції щодо Стокгольмського арбітражу

РФ та Україна визнали необхідність нового типу контрактів, відповідно до законів ЄС - Шефчович

РФ, Єврокомісія та Україна обговорювали ставки транзиту газу, представлені Києвом в ЄК

Експерти високого рівня в середині вересня обговорять транзит газу через Україну після 2019 року

Новий оператор ГТС України має закупити у "Нафтогазу" 4,7 млрд куб.м буферного газу

Учасники переговорів у Берліні обговорюють український транзит після 2019

РФ і Україна разом із міністром економіки ФРН домовилися винести розгляд на експертів питання про обсяги транзиту газу з 2020 року

Шефчович: Зустріч у Берліні щодо транзиту газу показує бажання парламентерів домогтися загальноприйнятного рішення

Шефчович провів зустрічі з делегаціями України і РФ після їх прибуття на тристоронні переговори щодо газу

ОСТАННЄ

Нацбанк знизив офіційний курс гривні до 26,47 грн/$1

Виключно Westinghouse і "ТВЕЛ" володіють технологією виробництва палива для реакторів ВВЕР

Ярославський готовий інвестувати до $70 млн у будівництво термінала в Дніпрі

"Порше Україна" покриє пов'язані з проблемою сертифікації витрати власників Golf Sportwagen

"Енергоатом" уперше здійснив повне завантаження блока ЮУАЕС паливом Westinghouse

Трамп розкритикував рішення ЄС оштрафувати Google на EUR4,34 млрд

"Укроборонпром" готує спільно з ВМС держвипробування нової радіогідроакустичної системи для зміцнення ПЧО

Київ прийняв рішення про реструктуризацію $101,2 млн зовнішнього боргу на 2021-2022 рр.

"Нафтогаз" спростовує заяву КМДА про відмову суду визнати "Київтеплоенерго" правонаступником боргових зобов'язань "Київенерго"

Госпсуд Києва відмовив визнати "Київтеплоенерго" правонаступником боргових зобов'язань "Київенерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА