16:35 21.06.2018

Україна має потенціал для експорту власного газу -Фукс

3 хв читати

Україна за запасами газу посідає третє місце в Європі, але при цьому власний видобуток покриває лише 65% від потреби, решту 35% ми змушені імпортувати, заявляє український бізнесмен Павло Фукс.

За його словами, держава потрапляє в енергетичну залежність від країн-постачальників газу.

"Маючи такий колосальний потенціал, країна може не лише припинити закуповувати імпортний газ, щоб вижити взимку, але й почати експорт власного, пристойно заробляючи на продажу й знижуючи тарифи", - підкреслив він.

П.Фукс також зазначив, що прогнози профільнихекспертів свідчать, що навіть якщо держава не вкладатиме нічого в георозвідку, запасів вистачить більш ніж на 30 років. Крім вищевказаних переваг, розвиток власного видобутку дасть поштовх розвитку на місцях завдяки децентралізації тарозподілу доходів місцевих бюджетів.

"На території Коломацької ОТГ в Харківській області газ і конденсат видобуває "Полтавагазвидобування". За чотири місяці цього року газодобувне підприємство вклало в розвиток інфраструктури громади 3,2 млн грн, отриманих від ренти. Це 75% від усього бюджету громади. Завдяки впровадженій урядом децентралізації видобуток власного газу - це не тільки енергонезалежність держави, але й зростання добробуту і підвищення рівня життя", - навів приклад П.Фукс, озвучений на "круглому столі" в Верховній Раді щодо ключових пріоритетів реформи видобувного сектора.

Він також наголосив, що Україна повинна зробити газовидобувну галузь привабливою для інвестора.

"Без інвестицій добувати неможливо. Експерти з енергетичного сектору (в тому числі міжнародні) заявляють про підтримку розвитку вітчизняної видобувної промисловості з боку уряду. Держава визнала напрямок стратегічним. Уже реалізовано ряд важливих реформ, визнаних ключовими партнерами України, але цього недостатньо. Україна повинна зробити газовидобувну галузь інвестиційно привабливою", - зазначив він.

На думку П.Фукса, найголовніше для будь-якого інвестора - це захист власних інвестицій, а також зрозумілі та однакові для всіх умови ведення бізнесу.

Проте заразу галузі є низка проблем, зокрема: саботаж на місцях (коли облради блокують дозвіл на розробку); застаріле обладнання для буріння (знову-таки, без інвестицій не буде сучасного обладнання); відсутність прозорих аукціонів (потрібно впроваджувати міжнародні нафтогазові аукціони, де б газовидобувачі бачили перелік ділянок для розробки); невідповідність стратегічним викликам часу Державної служби геології, яка повинна нарешті стати сучасним сервісним органом, незалежним регулятором, відповідальним за нафтогазові надра; обмежений доступ до геологічної інформації, яка досі архаїчна та закрита для громадськості та потенційного інвестора. (Геологічна інформація повинна бути відкритою, як у всіх країнах, які змогли залучити чималі інвестиції в галузь (Канада, Мексика); відсутність електронних сервісів.

Міжнародна практика свідчить про необхідність створення електронних кабінетів доступу до геоінформації, які дозволять потенційним інвесторам самостійно аналізувати пропозиції уряду для прийняття інвестиційного рішення.

Бізнесмен підкреслив, що Україні необхідно продовжувати викорінювати проблеми, які роками заганяють її в газові борги та залежність.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Україна за 7 міс. імпортувала 5,3 млрд куб. м газу на $1,5 млрд - Держстат

Польща та Словаччина розпочали будівництво газового інтерконектора між країнами

Альтернативою "Північному потоку-2" може стати спільне управління українською ГТС

Україна домовилася з МВФ про підвищення ціни на газ

Україна зможе перейти на добове балансування газу лише після того, як оператори ГРМ подадуть дані до реєстру споживачів

Єврокомісія сподівається на збереження транзиту російського газу територією України

Закінчення договору про транзит з Україною, невизначеність навколо Півнпотоку-2 створюють ризики для експорту газу з РФ – ЦБ Росії

Представників "Газпром" не було на тристоронній консультації щодо транзиту газу 12 вересня - Коболєв

У Брюсселі відбувся перший раунд тристоронніх технічних консультацій Україна-ЄС-РФ із транспортування газу

Насалику поки що не відомо про можливе підвищення ціни на газ на 23%

ОСТАННЄ

Переговори між Україною та МВФ щодо подальшої співпраці тривають

НБУ відзначає зволікання держави з реалізацією стратегії держбанків

Аукціон із продажу "Миколаївського суднозаводу "Океан" перенесено на жовтень через відсутність заявок

НБУ відкликав генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій у "Майстер Брок" і "Капітал-Стандарт"

Трамп підписав указ про інструменти підтримки санкційного режиму проти РФ

НКРЕКП відмовилася відстрочити запровадження добового балансування, УТГ попереджає про неповну реєстрацію всіх контрагентів

Переговори між Україною та МВФ щодо подальшої співпраці тривають

Середній дохід CEO 100 провідних компаній Європи зріс на 5% у 2017 р.

Держава за рахунок свого земельного банку могла б залучити мінімум $15-20 млрд інвестицій

Перехід на електронні торги підвищить ціни на права оренди земельних ділянок на 20%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА