12:53 25.06.2018

В Україні Мінрегіон дозволив звузити смуги доріг із менш активним рухом

2 хв читати
В Україні Мінрегіон дозволив звузити смуги доріг із менш активним рухом

 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України дозволило звузити смуги доріг із невеликим завантаженням до ширини від 2,75 м, повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Відповідні зміни міністерство внесло до оновлених державних будівельних норм (ДБН).

"У старих ДБН було прописано тільки конкретну чітку ширину смуг руху - від 3,5 м до 3,75 м залежно від призначення дороги. Наразі ширину 3,75 м взято за максимальну величину. Але (смуги - ІФ) можна і потрібно звужувати залежно від призначення вулиць та інтенсивності машинопотоку - до 2,75-3,5 м", - пояснив Л.Парцхаладзе.

За його словами, ці ДБН підвищать безпеку руху.

"За розрахунками експертів, звуження ширини смуги з 3,6 м до 3 м знижує швидкість руху авто дорогою більше ніж на 10 км/год. За ширини дороги понад 3,6 м у нас в одній смузі примудряються їхати дві машини або влаштовуються несанкціоновані стоянки так, що місця для проїзду практично не залишається", - зазначив заступник міністра.

За його словами, звуження доріг також дасть змогу облаштувати "острівки безпеки", санкціоновані паркінги, велодоріжки й окремі смуги для руху громадського транспорту.

Згідно з документом, опублікованим Л.Парцхаладзе, смуги завширшки 2,75 м можна облаштовувати на місцевих вулицях, завширшки 3 м - на магістральних вулицях у великих, середніх і малих містах, а також на вулицях найбільших міст районного значення та вулицях із регульованим рухом. Смуги доріг найбільших міст із безперервним рухом і раніше повинні мати ширину 3,75 м.

Оновлені ДБН набудуть чинності з 1 вересня.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА