Інтерфакс-Україна
16:41 25.06.2018

Сукупний збиток ФГВФО у 2017 р. зменшився в 2,8 рази

2 хв читати
Сукупний збиток ФГВФО у 2017 р. зменшився в 2,8 рази

 Сукупний збиток Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) у 2017 році зменшився в 2,8 рази і становив 2,727 млрд грн.

Згідно зі звітом про фінансове становище ФГВФО, в минулому році його дохід від основної діяльності знизився на 37,3% - до 7,545 млрд грн, внески банків-учасників - на 2,9%, до 3,324 млрд грн.

Активи у 2017 році зменшилися на 7,2% - до 24,67 млрд грн.

Заборгованість неплатоспроможних банків за кредиторськими вимогами ФГВФО за рік скоротилася на 10,7% і становили 9,066 млрд грн, зобов'язання зросли на 0,8% - до 102,214 млрд грн.

Як повідомив днями директор-розпорядник ФГВФО Костянтина Ворушилін, для виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд позичив у держави гроші на ринкових умовах.

"Але найбільша проблема в тому, що система гарантування не була готова, у Фонду не було грошей, достатніх для виплати вкладникам всіх неплатоспроможних банків. Фонд мав їх позичати. Позичати у держави під величезні процентні ставки - 12-15% річних. І коли сюди "зливалися" неплатоспроможні банки, Гонтарева (Валерія Гонтарева - екс-глава Національного банку України - ІФ) кричала, що фінансування має бути лише на ринкових умовах. Спірне питання, адже в світі такого взагалі ніде немає, тому що це проблема не Фонду , це проблема держави. Ціна фінансування виплат - навантаження на все живу банківську систему. Наприклад, ми у Мінфіну взяли 60 млрд грн, а повернути маємо понад 140 млрд. Це ляже на всю банківську систему, на тих же позичальників, на всю економіку країни . Це свідомо була бомба, яку заклали МВФ, Яресько (Наталія Яресько екс-міністр фінансів України - ІФ) і Гонтарева ", - сказав К.Ворушілін в інтерв'ю "112.ua".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наглядрада "Енергоатома" проведе спецзасідання для оцінки ситуації зі звинуваченнями працівників компанії в корупції

Чиста купівля населенням валюти у жовтні-2025 виросла до $0,75 млрд

Писарука на чолі правління Райффайзен Банку з 1 січня 2026 року замінить його заступниця Гуріна

Україна постачала Сирії пшеницю двома суднами

Револьверний фонд Києва надає будинковим громадам кредити для покращення технічного стану житла

Бізнес найбільше скаржиться на ціни та доступ до е/е, відтік кадрів та споживачів, "тінь" та мінливе законодавче поле

Близько 4 млрд грн компенсацій за програмою "єВідновлення" видано за місяць

Ситуація з газом не настільки критична, як могло б бути після атак РФ, - член наглядради "Нафтогазу"

Середня зарплата в ритейлі в 2024 р. підвищилася на 30%, найвища зарплата у GoodWine - Opendatabot

"Укрзалізниця" прогнозує у 2025р. скорочення вантажних перевезень на 7% і зростання їх у 2026р. на 0,6%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА